Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 29 września 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Muzyka klasyczna jest dla wszystkich - to przekonanie jest punktem wyjścia dla podróży między dźwiękami. Nie będziemy przekonywać, że klasyka nie jest nudna czy poważna i nie potrzeba lat studiów by ją zrozumieć. Pokażemy tylko, że muzycy (w tym kompozytorzy) to też ludzie, a z ich twórczością wiążą się zaskakujące historie.

Podczas przygody z oswajaniem klasycznego stwora przekonamy się jak wiele w nim życia i ludzkiej codzienności: od nawiązań do kalendarza, przez wątki kwiatowe lub motywy kulinarne po związki ze sportem. To wszystko tkwi w muzyce klasycznej - także tej mało znanej i takiej, która balansuje na granicy rocka czy jazzu lub inspiruje twórców innych gatunków. Wyznając zasadę, że muzyka dzieli się przede wszystkim na dobrą i złą, będziemy więc wspólnie podróżować pomiędzy nutami, tłumacząc różne zjawiska i poznając ludzi, dla których muzyka jest przede wszystkim pasją i sposobem na życie.

Do słuchania w każdą środę od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Wkrótce Święto karpia w Niemodlinie a to dobra okazja, by przypomnieć tradycje rybołówstwa w naszym regionie. Tym bardziej, że niedawno w opolskim skansenie powstała rekonstrukcja zagrody rybackiej. Porozmawiamy o tym z Elżbietą Oficjalską z Muzeum Wsi Śląska Opolskiego.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • "Synu, sumienie mi nie pozwala dać ci lepiej, jak dwóję". Zapewne już sam tytuł reportażu Danuty Starzec przykuwa uwagę i to nie tylko pedagogów. A jeśli jeszcze dodam, że bohaterem tej opowieści był w roku 1985, Antoni Kmicikiewicz, który miał wtedy 98 lat, to apetyt na słuchanie tej niezwykłej opowieści powinien już być przeogromny. Zajrzyjmy zatem razem do świata, którego już nie ma, a który miał swój staroświecki urok, wyrażany nie tylko dzięki słowom ważnym i pięknym.
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zapraszają Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »