Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 września 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
No To Co - So What

Anglojęzyczny album zespołu, który był wizytówką naszej estrady, zwłaszcza ze względu na obfite wykorzystywanie melodii ludowych. Jednak na prezentowanej płycie udowodnił, że było to bardzo twórcze i oryginalne, a przede wszystkim, na światowym poziomie granie.

Neil Young - Zuma

Powrót, po krótkiej przerwie do bardziej rockowego grania i widać wyraźnie (a raczej słychać), ze chwila oddechu i dystansu wyszła artyście na dobre i stworzył jeden z ciekawszych albumów w karierze.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Czy można tworzyć w Polsce piosenki, które nie należą do tak promowanego nurtu disco polo albo seryjnie produkowanych przebojów z tzw. playlist Cyrk Deriglasoff, udowadnia że tak. Utwory tego zespołu są świetnie i nowocześnie zaaranżowane, a teksty oryginalne i inteligentne . O tym jak to się robi i kto tego słucha porozmawiamy z założycielem i solistą zespołu Olafem Deriglasoffem.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński

"Synu, sumienie mi nie pozwala dać ci lepiej, jak dwóję". Zapewne już sam tytuł reportażu Danuty Starzec przykuwa uwagę i to nie tylko pedagogów. A jeśli jeszcze dodam, że bohaterem tej opowieści był w roku 1985, Antoni Kmicikiewicz, który miał wtedy 98 lat, to apetyt na słuchanie tej niezwykłej opowieści powinien już być przeogromny. Zajrzyjmy zatem razem do świata, którego już nie ma, a który miał swój staroświecki urok, wyrażany nie tylko dzięki słowom ważnym i pięknym.

Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »