Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 września 2022 roku

23:00 JAZZOFONIA
Zespół Horntet został laureatem Głównej Nagrody Konkursu 24 Festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa. Bartłomiej Leśniak - fortepian, Robert Wypasek - saksofon tenorowy, Mikołaj Sikora - kontrabas, Piotr Przewoźniak - perkusja. Płyta „Give Me NovemberKrzysztofa Kobylińskiego z Erikiem Truffazem jest dokumentacją spotkania obu muzyków, polskiego pianisty i kompozytora oraz francuskiego trębacza i bandleadera, i jest rodzajem rywalizacji w jazzowej inwencji, dla której poszczególne tematy są tylko pretekstem; jest dokładnie odwrotnie, kompozycje są tu najważniejsze, a improwizacje tylko pogłębiają ich nastrój, oddają harmonijny charakter oraz uwydatniają piękno poszczególnych melodii. "Superdesert" to trzecia płyta trio 100nka, nagranie koncertu z udziałem osławionego trębacza Herb'a Robertsona, który tu okazuje się free jazzowym improwizatorem.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Rząd przyjął projekt ustawy w sprawie zamrożenia cen prądu w przyszłym roku. Ile zapłacimy będzie zależało od tego ile zużywamy. To jak to zrobić, by nie przekroczyć 2 tysięcy kWh rocznie?

Oszczędzać energię mają też samorządy i ich jednostki i to już od nowego miesiąca. Sprawdzimy zatem kto montuje u siebie czujniki światła, a kto śpi spokojnie - bo chronią go grube mury.

W magazynie będzie też nowa perspektywa walki z sinicami w Jeziorze Turawskim. Powiemy o szczegółach innowacyjnego rozwiązania opracowanego przez naukowców, m.in. z wrocławskiego uniwersytetu przyrodniczego.

Będziemy również na uroczystości z okazji 75 lat działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na Śląsku Opolskim. A małżeństwa ze stażem z Opola zapytamy o receptę na długie, zgodne pożycie bez zużycia i wyżycia.

Piszcie do nas – info@radio.opole.pl
Dzwońcie 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Agnieszka Stefaniak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
agnieszka.stefaniak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »