Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 września 2022 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Roscoe Mitchell (amerykański saksofonista i kompozytor) z Ostravska Banda. Aki Takase & Louis Sclavis - oboje należą do grona uprawiającego free jazz w najbardziej poetycko natchnionej postaci. Mają wycyzelowane brzmienie, którym potrafią oczarować niemal w każdej nucie. Ona - Japonka, wychowanka legendarnego pianisty Yosuke Yamashity, aktualnie zamieszkuje w Niemczech. On - Francuz, wyedukowany w konserwatorium klarnecista, wybrał muzykę improwizowaną.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Lokalna historia ważna jest dla mieszkańców, zwłaszcza, gdy przeszłość ich miasta wydaje się bogatsza niż teraźniejszość. Nysanin, Andrzej Stadnik chciałby stworzyć muzeum przemysłu i motoryzacji, które pokazywałoby największe osiągnięcia fabryki Nysa Motor.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Nadzieja umiera ostatnia. Jakże często zdarza nam się słyszeć w sytuacjach, zdaje się, beznadziejnych. Jak dowodzą reportaże od lat przez nas prezentowane, potyczki z losem nie mogą się bez nadziei obyć, bo w tym słowie zawiera się o wiele więcej niż może nam przyjść do głowy. "Takiej nadziei nie wolno zniszczyć" to reportaż Eweliny Rusin-Różyckiej z roku 2014 o życiu Joanny Winkler-Markiewicz, która od lat zmagała się z rzadką, bardzo ciężką chorobą. Tej audycji powinniśmy słuchać sercem i rozumem, bo przecież nawet w najtrudniejszej sytuacji zawsze coś dobrego można uczynić. Pomogą nam w tym refleksje lekarza, Janusza Stasiaka, który w pacjencie widzi przede wszystkim człowieka.
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »