Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 września 2022 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Roscoe Mitchell (amerykański saksofonista i kompozytor) z Ostravska Banda. Aki Takase & Louis Sclavis - oboje należą do grona uprawiającego free jazz w najbardziej poetycko natchnionej postaci. Mają wycyzelowane brzmienie, którym potrafią oczarować niemal w każdej nucie. Ona - Japonka, wychowanka legendarnego pianisty Yosuke Yamashity, aktualnie zamieszkuje w Niemczech. On - Francuz, wyedukowany w konserwatorium klarnecista, wybrał muzykę improwizowaną.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Gdzie kupić tańszy, ale nie gorszy węgiel? Jak dobrze - to znaczy efektywnie - ogrzać szkoły czy szpitale? Kto już ma zapasy, kto jeszcze szuka dobrego rozwiązania? Tym tematem zajął się Daniel Klimczak. W magazynie będzie raport z powiatów namysłowskiego i brzeskiego.

Potem będzie Nysa, gdzie wbito łopatę pod nową część zakładu karnego. Będzie 200 miejsc dla osadzonych i nowe zaplecze dla służby więziennej. Skąd potrzeba takiej inwestycji?

W magazynie sprawdzimy również jak się mają serca opolan. Będzie też o tym, dlaczego szczególnie nadchodzącej nocy warto patrzeć w niebo. Taka okazja zdarza się raz na 60 lat. A czego dotyczy - słuchajcie magazynu Reporterskie Tu i Teraz.

Piszcie do nas – info@radio.opole.pl
Dzwońcie 800 30 50 50

Od 15:05 do 16:00 do słuchania zaprasza Agnieszka Stefaniak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
agnieszka.stefaniak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »