Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 września 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Pochodzący z Sétif w Algierii charyzmatyczny lider zespołu i multiinstrumentalista Anouar Kaddour Cherif jest zanurzony w tradycjach muzyki klasycznej Afryki Północnej od czasów, gdy występował z różnymi zespołami we Wschodniej Algierii, gdzie rozwinął swoją miłość do muzyki arabsko-andaluzyjskiej i doskonalił swoją talenty jako kompozytor i wokalista. Anouar Brahem to jeden z najwybitniejszych wirtuozów tunezyjskiego oud, kompozytor, aranżer i artysta o niezwykłej czujności. Pozostając wrażliwym na otaczającą go rzeczywistość, bezustannie buduje swoje uniwersum i zaprasza do niego muzyków z całego świata.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
Johnny” – to tytuł filmu Daniela Jaroszka, o którym było ostatnio głośno dzięki nagrodom na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film ten wszedł już na ekrany polskich kin, również w naszym regionie. W sobotni poranek nasi Słuchacze będą mieli okazję usłyszeć co ks. Jan miał do powiedzenia między innymi na temat profesjonalizmu księży. Będą nie tylko archiwalne nagrania z ks. Janem, ale też dla naszych Słuchaczy mamy przygotowane książki od wydawnictwa RTCK oraz wejściówki do kina Helios na film „Johnny”. Warto uważnie słuchać, by w odpowiednim momencie zadzwonić pod numer 77 4 541 541.

W sobotniej audycji także:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Joanna Matlak
  • Gościem sobotniego poranka w Radiu Opole będzie Agnieszka Gabruk, wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu, którą zapytamy o warsztaty związane z aktywizowaniem bezrobotnych i niepełnosprawnych, a także o pomoc mieszkaniową jaką ROPS udzielił i udziela Ukraińcom.
08:40 Pole minowe – Piotr Cywiński/Michał Rachoń
09:40 Eko wyścig – Justyna Marcińska
  • Działają wspólnie na rzecz Odry. 14 mln zł przekazały wojewódzkie fundusze ochrony środowiska, aby odtworzyć ekosystem Odry. A kiedy ruszy akcja zarybiania rzeki? Powiem też o ślepowronach, które objęte są ścisła ochroną. Możemy teraz podglądać ich wędrówkę do zimowisk w Afryce. A na koniec - uwaga na jeże! One również podróżują do miejsc zimowego odpoczynku, a ich największym zagrożeniem jest człowiek.
10:40 Czwarta władza – Ireneusz Prochera

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Dawid Rajwa. Z autorem można kontaktować się mailowo: dawid.rajwa@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »