Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 sierpnia 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Sympatycy muzyki Beethovena, kultury muzycznej Głogówka, działalności Muzeum Regionalnego w Głogówku, melomani i przyjaciele Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena bez wątpienia niecierpliwie czekają na jubileuszową odsłonę festiwalu, który odbędzie się w drugiej połowie września. W oczekiwaniu na to wydarzenie, ale też korzystając z nieco mniej zobowiązującego, letniego czasu, przypomnimy sobie emocje i nastroje towarzyszące ubiegłorocznej odsłonie festiwalu, ale też nadzieje i radości związane z zachowaniem ciągłości wydarzenia. Rozmowom, a raczej radosnej i pełnej pasji wymianie myśli i opinii, będzie tym razem towarzyszyła nieco bardziej rozrywkowa odsłona twórczości patrona festiwalu, wszak sam Ludwig van Beethovena przełamywał schematy i wykraczał poza epokę, w której żył.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE

Pokonują nawet kilkadziesiąt kilometrów dziennie. Nierzadko w pełnym słońcu, podczas deszczu, czy wiatru. Mimo to, niestrudzenie idą do celu z piosenką na ustach. Dlaczego piesze pielgrzymki na Jasną Górę wciąż cieszą się tak dużą popularnością? Między innymi nad tym zastanowimy się w czwartkowy poranek.

W audycji także:

06:20 Cykl o przyłączeniu części Górnego Śląska do Polski i działalności Związku Polaków w Niemczech - Bolesław Bezeg
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Po południu w Łubnianach odbędzie się spotkanie mieszkańców z przedstawicielami opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie budzącej wiele emocji, czyli budowy obwodnicy Zawady. A w Porannej Rozmowie Radia Opole dyrektor GDDKiA Opole Rafał Pydych powie o aktualnym etapie przygotowania do budowy tej drogi. Porozmawiamy także o pracach projektowych budowy kolejnych obwodnic w województwie opolskim w ramach rządowego Programu Budowy 100 obwodnic oraz o zaawansowaniu prac na aktualnie budowanych drogach.
Do słuchania od 6:05 do 9:00 zapraszają Iwona Tokarska i Daniel Klimczak. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl
iwona.tokarska@radio.opole.pl
daniel.klimczak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »