Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 sierpnia 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Roxy Music - Musique

Koncertowa epka, to zdecydowanie za mało, jak na oczekiwania związane z tak uznaną grupą, do tego znajdująca się na niezwykle cenionym etapie kariery z wyśmienitą płytą "Avalon" na koncie. Jest to jednak niezwykle ciekawy zestaw, nieoczywistych utworów, do tego zagranych nadal z iście rockową werwą, typową bardziej dla wcześniejszego oblicza grupy.

Lucyna Owsińska - Idę przez świat

Jedyny długogrający album winylowy Artystki znanej wcześniej z grupy Pro-Contra, ukazujący zarówno jej wszechstronność warsztatową, poruszając się stylistycznie od popu po jazz, jak i niezwykłą osobowość i indywidualność.

Te World Is Burning - Soundtrack

Mocno nasiąknięta folklorem nowofundlandzkim muzyka Kimmo Helen, do awangardowego filmu Mata McNerneya, nawet bez znajomości obrazu urzeka niezwykłym pięknem i grą emocji, a nie jest to jedyne spotkanie tych twórców.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
16:00 POLITYCZNY OBRAZ TYGODNIA
Piątkowy "Otwarty Mikrofon" rozpoczniemy od tradycyjnego spotkania z red. Magdaleną Ogórek, która skomentuje najważniejsze wydarzenia polityczne mijającego tygodnia.

Następnie wyruszymy daleko, bo aż do Chin. Warto przyglądać się tamtejszej gospodarce, bowiem każdy chiński kryzys, może mieć poważne konsekwencje dla rynków całego świata. A chyba nie jest dobrze, skoro z wielkim zaskoczeniem spotkało się obniżenie stóp procentowych przez tamtejszy bank centralny, a najnowsze dane makroekonomiczne wskazują, że chińska gospodarka zwalnia. Omówimy także dalszy etap konfliktu na linii Chiny-Tajwan; z najnowszych informacji wynika, że Chiny mocno sprzeciwiają się rozmowom handlowym USA z Tajwanem. O konsekwencjach tych spraw powie dr Stanisław Niewiński, ekspert ds. Chin z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu.

Na koniec zupełna zmiana tematu; zapowiemy piknik, który niebawem odbędzie się w Opolu, a jego celem jest promowanie profilaktyki nowotworowej. Naszymi gośćmi będą dr Jarosław Struzik, ordynator oddziału chorób wewnętrznych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym oraz Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, która jest pełnomocnikiem dyrektora ds. praw pacjenta.

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zapraszają Magdalena Ogórek, Aneta Skomorowska-Kobza i Joanna Matlak. Z autorkami można kontaktować się mailowo: loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Magdalena Ogórek, Anata Skomorowska-Kobza, Joanna Matlak
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »