Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 sierpnia 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Audycję dedykujemy miłośnikom analogowych brzmień, wierząc, że moda na winyle nie jest jedynie chwilową tendencją, wynikającą z tęsknoty za dawną jakością dźwięku, której nie sposób odnaleźć w świecie cyfrowym. Tych, którzy wierzą, że winyle mają duszę, zapraszamy na nocne ich z nami słuchanie.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Czy jedzenie może być motywem wakacyjnych wojaży? W Polsce to wciąż niedoceniany aspekt kultury. A przecież lokalne produkty: smaczne i i oryginalne, wypromowały na świecie niejeden kraj! Na szczęście coraz więcej Polaków zaczyna to rozumieć, także w naszym regionie.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Tego wieczoru przypomnimy sobie reportaż Aleksandry Czyżniewskiej, "Saga wrocławska" (premiera w roku 2004). To spotkanie z naszą byłą radiową koleżanką, Anną Fastnacht - Stupnicką, która po przeprowadzce do stolicy Dolnego Śląska, stworzyła i opublikowała dzieło niezwykłe. To był zbiór opowieści o rodach ziemiańskich, osiadłych po 1945 roku we Wrocławiu. Na kartach tej książki często wspaniała przeszłość ustępowała miejsca wielu tragediom. Ziemianie, arystokraci, a także ludzie nie wywodzący się z tych sfer, przechowali na "nowe czasy", to co było dla nich najważniejsze - honor, przyzwoitość i patriotyzm.
  • Są takie reportaże, które po latach nabierają zaskakująco nowych znaczeń. W roku 2004 rozmawiałem z doktorantami Uniwersytetu Opolskiego. To byli: Stanisław Krupka z Ukrainy i Maxim Khrolenko z Rosji. Obaj z polskimi korzeniami. Nadałem tej pracy tytuł: "Przystanek Polska". Które myśli i emocje zachowały ważność, które dziś brzmią szczególnie mocno? Sami Państwo ocenią.

Do słuchania od 20:05 do 22:00 zapraszają Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Z autorami można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »