Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 15 sierpnia 2022 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Tomasz Chyła Quintet „da Vinci” - to płyta bardzo mocno zróżnicowana. Album wręcz kipi od pomysłów i smaczków, rozmaitych nastrojów, zmian rytmu i aranżacyjnego bogactwa.

Mikrokolektyw & Alzheimer Trio - Live at Station - zespoły free jazzowe zagrały wspólny improwizowany set, którego jakość była główną zachętą do wydania albumu. Nagrano ją tylko dwoma mikrofonami, co jednak doskonale uchwyciło brzmienie obu zespołów.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
22:00 FORUM WIARY
W specjalnym wydaniu audycji „Forum wiary” zachęcamy tym razem do wysłuchania rozmowy z Grzegorzem Czerwickim. Wychowywał się w rodzinie (jak sam określa) patologicznej, jako młodzieniec zszedł na drogę przestępstwa, szybko trafił do więzienia, gdzie spędził kilkanaście lat. Tam od ateisty (kolegi z celi) za kilka papierosów odkupił Biblię. To był początek drogi, na której jest dziś – szczęśliwy mąż, ojciec dwójki dzieci, który jeździ po zakładach karnych i pokazuje osadzonym, że określenie „wyjście z więzienia” może mieć wiele znaczeń.

Do słuchania od 22:05 do 23:00 zaprasza Dawid Rajwa. Z autorem można kontaktować się mailowo: dawid.rajwa@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »