Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 16 sierpnia 2022 roku

23:00 JAZZOFONIA
"Standards Live" to album nagrany przez Keitha Jarretta Standards Trio na żywo podczas koncertu w Paryżu, w lipcu 1985 roku. Został wydany przez ECM Record. W katalogu ECM Records pojawia się debiutancki album trio Sun of Goldfinger, który tworzą wybitni i poważani awangardziści muzyki improwizowanej: gitarzysta David Torn, saksofonista Tim Berne i perkusista Ches Smith. Katrine Madsen to duńska wokalistka jazzowa. W 2002 roku założyła Katrine Madsen Sextet i dała swój debiutancki koncert na Copenhagen Jazz Festival.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Podczas wczorajszych obchodów święta państwowego prezydent złożył kwiaty także przed pomnikiem Ukraińców, którzy stali po stronie Polski w 1920 roku. W programie wrócimy do kwestii trudnych stosunków polsko-ukraińskich, ale również polskich sporów o historię.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Do Głuchołaz powędrujemy, by ciekawe pytania postawić. Czy można kłócić się z samym Panem Bogiem, nawet gdy o miłość chodzi? Dlaczego nowe miejsce trzeba zdeptać? Co by było, gdyby Kolumb na swej drodze Ameryki nie spotkał? To pytania, które stawia bohaterka mojego reportażu z roku 2018. Jej pierwsza książka, "Baj - o - dużenie", została uznana przez Tygodnik Powszechny za debiut roku w Polsce. Patrycja Prochot - Sojka jest bohaterką mojej pracy zatytułowanej: "Ktoś inny oddychał tym powietrzem"(premiera w 2018 roku) Warto jeszcze dodać, że nauczycieli miała świetnych, bo magię pisania odkrywała (między innymi) pod twórczą opieką noblistki, Olgi Tokarczuk.
  • Na południu województwa pozostaniemy dłużej, by zanurzyć się we wspomnieniach. "Najpiękniejsze ośrodki wypoczynkowe Opolszczyzny" to reportaż Edwarda Drosika i Tadeusza Horoszkiewicza z roku 1965, to wędrówka po uroczych zakątkach Śląska Opolskiego. Pokrzywna i Głuchołazy - to tam powstały nagrania rozmów z turystami i organizatorami wypoczynku. Warto "zdjąć pajęczynę" z tego reportażu, warto porównać, co się zmieniło. Rzecz jasna, uśmiechu, który tylko radio w stylu retro może podarować, na pewno nie zabraknie.
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zapraszają Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Z autorami można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »