Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 13 sierpnia 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Prof. Andrzej Bieńkowski to prawdziwa instytucja w świecie muzyki tradycyjnej w Polsce. Na kolejne płyty stworzonej przez niego serii Muzyka Odnaleziona czeka się z niecierpliwością. Przynoszą one nie tylko porcję wspaniałej muzyki w wykonaniu autentycznych wiejskich mistrzów, ale są także barwnymi opowieściami o ludziach tworzących muzykę tradycyjną. Tak też jest w przypadku płyty „Śpiewy, gwizdy, krzyki”, która ukazuje bogactwo i różnorodność tradycji wokalnych polskiej wsi.

Członkowie Drewutni spotkali się w wielokulturowym Lublinie. To zdarzenie wywarło wielki wpływ na ich twórczość, którą w skrócie można by określić jako folk słowiański terenów pogranicza. Grają żywiołowo i z humorem, ale też pięknie śpiewają liryczne ballady.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
Bandzior, przestępca, wieloletni kryminalista, neofita, twórca więziennego kółka różańcowego, mąż i ojciec. To różne oblicza tej samej osoby – Grzegorza Czerwickiego, na rozmowę z którym zapraszamy w sobotni poranek (po 10-tej). To również autor książki „Nie jesteś skazany”, której egzemplarze będziemy mieli dla naszych Słuchaczy.

07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Joanna Matlak
  • Gościem sobotniego poranka będzie Szczepan Iwanicki, jeden z druhów OSP oddziału ratownictwa wodnego w Opolu, który powie o zbiórce pieniędzy, jaką prowadzą ratownicy. Ich celem jest zakup nowego pojazdu, który znacznie ułatwi im poruszanie się po grząskich terenach. Nasz gość powie też o organizowanych koloniach dla dzieci.
08:40 Pole minowe – Piotr Cywiński
09:40 Eko wyścig – Justyna Marcińska
  • Od kilku dni informujemy o ogromnej katastrofie ekologicznej na Odrze. Mówi się już o wielomilionowych stratach, a z rzeki bez przerwy wyławiane są kolejne tony śniętych ryb. Mieszkańcy regionów położonych nad Odrą nie powinni się zbliżać do wody i pod żadnym pozorem dotykać martwych ryb.
10:40 Czwarta władza – Ireneusz Prochera

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Dawid Rajwa. Z autorem można kontaktować się mailowo:
dawid.rajwa@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »