Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 12 sierpnia 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Międzynarodowa Wiosna Estradowa - Różni wykonawcy

Niezwykle intrygująca i obfitująca w ciekawe i trudno dostępne nagrania inicjatywa o charakterze międzynarodowym (chociaż w oczywisty sposób skupiona głównie na tzw. bloku wschodnim) przyniosła kilka płyt wydanych na przełomie lat 70 i 80 tych. Prezentowana płyta jest z roku 1979 a wśród wykonawców usłyszymy, między innymi, Dana i Korę, grupę Gordi i Krzysztofa Krawczyka.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
W polskiej tradycji lody kojarzą się głownie z latem. Co prawda nie należymy do światowej czołówki zjadaczy tego zimnego smakołyku, ale i do nas dotarły różne lodowe nowinki. Przypomnijmy, skąd się wzięły lody i jak się zmieniały, pod tym względem, nasze gusta.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • "Żeby dobre duszki czuwały" to reportaż z roku 2011. Poznałem wtedy... króla. To był król kibiców siatkówki. Niektórzy ze słuchaczy mogą pamiętać, że z biało - czerwoną flagą z napisem: "Kluczbork", towarzyszył naszym siatkarzom nawet w dalekiej Japonii. Józef Golenia świat sportowych emocji łączył z wrażliwością na los ludzi, którzy potrzebują pomocy. Być może dlatego, że sam nieraz otarł się o śmierć i wiedział, jaką wartością jest życie. O swoim, nie tylko o miłości do siatkówki, pięknie nam opowiedział.
  • Przyznajmy, trudno te stworzenia nawet cieniem sympatii obdarzyć. Jeśli już pojawiają się o nich informacje, to są podawane z lekkim obrzydzeniem. Tym bardziej polecam reportaż Danuty Starzec z roku 1986, a zatytułowany: "Każdy ma swojego szczura". Janusz Januszewski, ratolog, opowiedział w tej audycji o szczurzych zwyczajach i o szczurzej "cywilizacji", która dla ludzi stanowi zagrożenie. A opowiedział tak zajmująco, że w słuchaczach budzi się więcej zaciekawienia niż dyskretnego wstrętu. Skoro każdy ma swojego... to na wszelki wypadek warto wiedzieć więcej.
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »