Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 11 sierpnia 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Początek sierpnia (podobnie jak wrzesień), to czas, w którym w sposób szczególny pochylamy się nad bohaterami walczącymi z okupantami podczas II wojny światowej. Nie zawsze pamiętamy jednak, że muzycy nie żyli przecież w oderwaniu od wojennej rzeczywistości, a i muzyka tamtego czasu była i jest szczególna. Spojrzymy zatem, bardzo ogólnie i symbolicznie, na muzyczny wymiar powstania warszawskiego i wojennego dramatu polskich artystów.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Żeby zaparzyć sobie ziółka trzeba je najpierw zebrać i wysuszyć, a teraz jest na to idealna pora! Które rośliny mają pozytywny wpływ na nasz organizm? Tajniki zielarstwa będziemy zgłębiać już w czwartkowy poranek. Ponadto zaprosimy was na wycieczkę do Czech.

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Joanna Matlak
  • Porannym gościem Radia Opole będzie prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej, który powie o bardzo pomyślnej ewaluacji uczelni. Co jest mocną stroną politechniki, a w których obszarach potrzebna jest poprawa? O to m.in. zapytamy.
Do słuchania od 6:05 do 9:00 zaprasza Iwona Tokarska. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl
iwona.tokarska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »