Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 9 sierpnia 2022 roku

23:00 JAZZOFONIA
Belgijska orkiestra jazzowa prowadzona przez radio BRT była jednym z najciekawszych w Europie workshopów, pozwalającym kompozytorom eksperymentować do woli z brzmieniem czy strukturą utworów. Jerzy Milian wykorzystywał możliwości tego składu do absolutnych granic wytrzymałości, a „Optima Fide”, jedenasta już część serii „Jerzy Milian Tapes”, jest kroniką tego burzliwego okresu w jego twórczości.

"Experiencing Tosca" to album grupy Tethered Moon, w skład którego wchodzą pianista Masabumi Kikuchi, basista Gary Peacock i perkusista Paul Motian. Marek Kądziela - gitarzysta, kompozytor, innowator, poszukujący nowych brzmień i wyzwań muzycznych.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Ostatnio serca internautów skradł nastolatek, który przy jednej z ulic sprzedawał przetwory i pochłaniał...książkę za książką. Był to tak niespotykany dziś widok, że jedno zdjęcie opublikowane w sieci wywołało istną lawinę pozytywnych komentarzy. Czy w naszym regionie też mamy takich moli książkowych? To sprawdzimy we wtorkowy poranek. Będzie też mała, wakacyjna niespodzianka - bon na zakupy w Czechach!

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Joanna Matlak
  • Wojsko Polskie otrzyma 1000 czołgów K-2, ponad 600 armatohaubic K-9 i 48 samolotów FA-50 wyprodukowane w Korei Południowej. To wynik umowy zawartej z Koreą Południową Na ile te zakupy są odpowiedzą na to czego potrzebuje nasza armia? To pytanie do porannego gościa Radia Opole dr Bartosza Maziarza, eksperta ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Opolskiego. Zapytamy także czy możliwe jest wsparcie rosyjskich wojsk przez Koreę Północną na Ukrainie i jakie jest ryzyko wybuchu konfliktu nuklearnego?
Do słuchania od 6:05 do 9:00 zaprasza Iwona Tokarska. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl
iwona.tokarska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »