Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 8 sierpnia 2022 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Blood, Sweat and Tears – amerykańska grupa muzyczna, powstała w Nowym Jorku w 1967 roku. Łączyła elementy muzyki rockowej i jazzowej w ramach nurtu fusion, zwanego też jazz-rockiem. Stanowiła jeden z pierwszych zespołów tworzących muzykę tego rodzaju. Szczególną cechą grupy był zastosowanie na dużą skalę instrumentów dętych, co dawało w niektórych momentach efekt jazzowego big bandu.

The Drifters – amerykańska grupa wokalna założona w 1953 roku, należąca do tych, które zdefiniowały gatunek rhythm and blues, a w szczególności jego odmianę – doo wop. Jej wyjątkowość polega na tym, że udało się jej zachować popularność przez całe następne dziesięciolecia.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
16:00 OTWARTY MIKROFON RADIA OPOLE
Co dalej z Krajowym Planem Odbudowy, co dalej ze środkami dla Polski na uchodźców? Gościem Radia Opole w programie „Otwarty Mikrofon” będzie europoseł PiS Anna Zalewska. Porozmawiamy też o słowach prezesa Kaczyńskiego, o tym, że „ustępstwa Polski wobec Brukseli nic nie dały i trzeba z tego wyciągnąć wnioski”. Co to może oznaczać?

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Joanna Matlak. Z autorką można kontaktować się mailowo: joanna.matlak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »