Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 sierpnia 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
"Pieśni Słonne" - płyta prezentuje osiemnaście pieśni w wykonaniu Wojciecha Pilcha (1907-1983), śpiewaka ze Słonnego koło Dubiecka. Nagrań dokonał Antoni Pilch w 1970 roku w domu w Słonnem. Repertuar stanowią pieśni zalotne, weselne, powszechne, wojskowe (rekruckie). Jedną z pieśni zamieszczonych na płycie (tr. 17) wykonuje Zofia Koczenasz. Płyta została wyróżniona w konkursie Polskiego Radia Fonogram Źródeł 2013. Simon & Garfunkel – amerykański duet rockowy powstały w 1957, najczęściej kojarzony z gatunkami folk rock i soft rock.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 CAŁY NASZ SPORT
W dzisiejszej audycji będzie królowała niepodzielnie piłka nożna. Na starcie wrócimy do piątkowego pojedynku w 1. lidze pomiędzy Odrą Opole z Wisłą Kraków. Zobaczymy czy opolanie przełamią się w spotkaniu z tak silnym i utytułowanym rywalem. Posłuchamy również jakie nastroje przed startem sezonu panują w 3-ligowej Polonii Nysa. Ten zespół wraca na czwarty poziom rozgrywkowy w kraju po rocznej przerwie. W audycji także rozmowa z prezesem OZPN Tomaszem garbowskim, w której między innymi o przygotowaniach do sezonu w 4. lidze opolskiej.

Od 17.00 z naszymi mikrofonami ponownie będziemy w Nysie, skąd przeprowadzimy relację z 1. kolejki 3. ligi. W niej Polonia zagra z Cariną Gubin.

W programie także o finiszu Tomasza Wróbla, który przez 20 dni jechał "wKOŁO Polski z AZS" i zbierał pieniądze na rzecz fundacji im. Julki Bonk.

Nie zabraknie oczywiście informacji z aren światowych, europejskich i krajowych.

Do słuchania od 15:05 do 19:00 zaprasza Mariusz Chałupnik. Z autorem można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »