Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 sierpnia 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
"Pieśni Słonne" - płyta prezentuje osiemnaście pieśni w wykonaniu Wojciecha Pilcha (1907-1983), śpiewaka ze Słonnego koło Dubiecka. Nagrań dokonał Antoni Pilch w 1970 roku w domu w Słonnem. Repertuar stanowią pieśni zalotne, weselne, powszechne, wojskowe (rekruckie). Jedną z pieśni zamieszczonych na płycie (tr. 17) wykonuje Zofia Koczenasz. Płyta została wyróżniona w konkursie Polskiego Radia Fonogram Źródeł 2013. Simon & Garfunkel – amerykański duet rockowy powstały w 1957, najczęściej kojarzony z gatunkami folk rock i soft rock.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
W sobotni poranek, porozmawiamy o... naprawianiu trudnych relacji. Pomocą będzie nam służyć książka o znaczącym tytule „Rozplątani”, a właściwie jej autor – o. Adam Szustak. Ale egzemplarze książki też będziemy mieli, do nich również krótki poradnik rozplątywania węzłów – wszystko chętnie przekażemy naszym słuchaczom!

W audycji także:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Joanna Matlak
  • Gościem porannej rozmowy będzie Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Województwa Opolskiego, który opowie o działaniach forum, w tym ostatni apel dotyczący bezpieczeństwa nad wodą. Pytanie czy młodzi chętniej posłuchają rówieśników czy apeli osób starszych? Zapytamy też o wakacyjną i powakacyjną działalność Forum
08:40 Pole minowe – Michał Rachoń
09:40 Eko wyścig – Katarzyna Zawadzka
  • Będzie m.in. o programie "Ciepłe Mieszkanie", w ramach którego właściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych mogą uzyskać dofinansowanie na wymianę tzw. kopciuchów. Ponadto powiemy o ciekawej inicjatywnie promującej jazdę na rowerze.
10:40 Czwarta władza – Ireneusz Prochera

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Dawid Rajwa. Z autorem można kontaktować się mailowo:
dawid.rajwa@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »