Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 7 lipca 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Polska (nie)zapomniana klasyka warta jest nie tylko poznania, ale też przypominania - wszak przyjemniej słucha się dźwięków znajomych, a któż ma znać polską literaturę muzyczną jeśli nie my! Znakomitą okazję ku temu sprawia nam kartka z muzycznego kalendarza, gdyż to właśnie 6 lipca przypada rocznica urodziny Władysława Żeleńskiego, kompozytora, ale także m.in. pedagoga, autora podręczników "Nauka harmonii i pierwszych zasad kompozycji" i "Nauka elementarna zasad muzyki" i założyciela Konserwatorium Towarzystwa Muzycznego w Krakowie, czyli dzisiejszej Akademii Muzycznej w Krakowie.

Z kolei 7 lipca to dzień urodzin Stanisława Wisłockiego, polskiego dyrygenta, kompozytora i pianisty, warto więc sięgnąć po znakomite, archiwalne nagrania dzieł Karola Kurpińskiego, Grażyny Bacewicz oraz Ignacego Jana Paderewskiego, właśnie z udziałem wspomnianego dyrygenta, związanego między innymi z orkiestrą Polskiego Radia w Katowicach (wówczas WOSPR, dziś NOSPR), a także Filharmonią Narodową.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
22:00 LUDZIE Z PLUSEM
Pierwsi górale z Beskidu Żywieckiego przyjechali do Sidziny w maju 1945 roku. Mimo szykan w czasach PRL, do dzisiaj udało się im utrzymać swoją tradycję. O tym opowie prezes lokalnego stowarzyszenia górali Daniel Rozmus. W drugiej części audycji porozmawiamy o tym, jak pomaga opolska fundacja na rzecz hipoterapii "Konie dzieciom".

W ramach audycji można posłuchać także cyklu OPP na Opolszczyźnie.

Do słuchania od 22:05 do 23:00 zaprasza Krzysztof Dobrowolski. Z autorem można kontaktować się mailowo: krzysztof.dobrowolski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »