Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 lipca 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Lidia Pospieszalska - Inaje

Winylowe wydanie płyty z 2007 roku, pierwszej solowej w dorobku Artystki, przynosi niezwykłe bogactwo dźwięków i poezji. Dominuje muzyka jazzowa, czy tez takie opracowania tematów sięgających zarówno po folklor rodzimy , jak i afrykański. Nowoczesność podana jest subtelnie, a każdy z zaproszonym muzyków dodaje smaku w sam raz tyle, by doskonale wpasować się w całość płyty.

Leonard Cohen - Songs of Love and Hate

Trzecia płyta Artysty, która powstawała w bardzo trudnym dla niego okresie problemów natury duchowej i psychicznej, wydaje się najbardziej mroczną. Jednak i wówczas, jak i po latach okazuje się propozycją niezwykle udaną i niepoddającą się upływowi czasu, z wiecznie aktualnymi, poetyckimi tekstami.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Opolski Fanklub Star Wars zrzesza osoby zakochane w opowieściach z "odległej galaktyki". Najczęściej spotykają się za pośrednictwem internetu. Tym razem postanowili spotkać się twarzą w twarz. Bo jak mówią: może ktoś po prostu chce pogadać z kimś o podobnej fiksacji? Pasja łączy? Porozmawiamy o życiu fandomu i Gwiezdnych Wojnach jako towarze.

Naszym gościem będzie Tomasz "Tomihar" Jędrczak, prowadzący Opolski Fanklub Star Wars.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Spacerowało po nim około trzydziestu tysięcy pszczół. Użądliła jedna. Zdjęcia z tego eksperymentu w Moszczance pojawiły się w prasie krajowej i zagranicznej. Później podziwiali to wydarzenie telewidzowie w Brazylii. Jarosław Gerczak, gdy powstawał reportaż, miał dwadzieścia trzy lata, pasiekę, internetowe radio i… swój ogląd świata. Przypomnijmy sobie jego opowieść w moim reportażu: "Pszczelarze żyją długo" (premiera w roku 2012).
  • "Zaklęty krąg", reportaż Danuty Starzec z roku 1995, pozwoli nam zajrzeć do świata, który wielu bólu przynosi, a czas ran nie potrafi uleczyć. Przypomnimy sobie opowieść rodziny alkoholika o sprawach najtrudniejszych, o rozpaczliwym poszukiwaniu nadziei i dobrych relacji, wbrew doświadczeniu. Słowa i myśli, które do nas docierają, na długo pozostają w pamięci, zmuszają do myślenia o chorobie, która tak wielu rodzinom życie na zawsze zaburza.
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Ireneusz Prochera. Z autorem można kontaktować się mailowo:
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »