Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 lipca 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Lidia Pospieszalska - Inaje

Winylowe wydanie płyty z 2007 roku, pierwszej solowej w dorobku Artystki, przynosi niezwykłe bogactwo dźwięków i poezji. Dominuje muzyka jazzowa, czy tez takie opracowania tematów sięgających zarówno po folklor rodzimy , jak i afrykański. Nowoczesność podana jest subtelnie, a każdy z zaproszonym muzyków dodaje smaku w sam raz tyle, by doskonale wpasować się w całość płyty.

Leonard Cohen - Songs of Love and Hate

Trzecia płyta Artysty, która powstawała w bardzo trudnym dla niego okresie problemów natury duchowej i psychicznej, wydaje się najbardziej mroczną. Jednak i wówczas, jak i po latach okazuje się propozycją niezwykle udaną i niepoddającą się upływowi czasu, z wiecznie aktualnymi, poetyckimi tekstami.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Do końca studenckich wakacji uchodźcy zostaną w akademikach opolskich uczelni. Są na to pieniądze. Jak wygląda tam ich życie? - powiemy w magazynie reporterów Radia Opole. Spytamy również co dalej? Będzie też poszukiwanie pracy na wakacje, dla tych, którzy właśnie poznali wyniki swoich egzaminów dojrzałości. Sprawdzimy też czym kuszą opolskie uczelnie przyszłych studentów. Odwiedzimy również 10. opolską Brygadę Logistyczną oraz zapytamy o stan powietrza w Opolu. I będzie też radiowe wspomnienie. Dokładnie dziś mija ćwierć wieku od Wielkiej Wody, która w 1997 roku właśnie 6 lipca zaczęła wdzierać się na Opolszczyznę. Wrócimy do tych tragicznych wydarzeń - z perspektywy naszej Radia Opole, też zalanego, ale pracującego nieprzerwanie w tych ciężkich dniach.

Piszcie do nas – info@radio.opole.pl
Dzwońcie 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Agnieszka Stefaniak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
agnieszka.stefaniak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »