Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 5 lipca 2022 roku

23:00 JAZZOFONIA
To audycja dla tych, którzy lubią jazz, ale nie ten dobrze znany i lubiany lecz taki, który wymaga uważnego słuchania. Wiele w niej nagrań to utwory, które z różnych przyczyn nie stały się popularnymi standardami. Jest tu miejsce na muzykę starą oraz na nowości, ale nie te kreowane przez wielkie firmy płytowe, tylko na takie, które - zdaniem autora - posiadają wysoką wartość artystyczną. Sporo tu też miejsca na muzykę free jazzową.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Wiele jest wydarzeń historycznych, o których śmiało można powiedzieć, że to gotowy scenariusz na film bądź książkę. Tak jest z dramatyczną próbą wywiezienia zasobów polskiego skarbu narodowego w 1939 roku. Z autorką książki "Złota epopeja" Agnieszką Lewandowską Kąkol porozmawiamy o tym jaka jest recepta na dobrą książkę osadzoną w historii.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu – zaprasza Marian Staszyński
  • Tym razem odświeżymy sobie pamięć o jednym z najsłynniejszych europejskich szlaków, który prawdopodobnie rozpoczynał się w Estonii i prowadzi przez Łotwę, Polskę, Niemcy, Francję - aż do Santiago de Compostela w zachodniej Hiszpanii . To droga Św. Jakuba - zwana też Camino de Santiago. Dziesięć lat temu barwną, pełną ważnych wiadomości opowieść Agnieszki Sowy, zarejestrowała Barbara Tyslik. Jej reportaż: "Drogą do Santiago de Compostela", otwiera przed nami świat wysiłku fizycznego i umysłowego, który także prawdę o nas samych może przynieść. Zatem, jak się wędruje z muszelką i specjalnym paszportem, dokąd i jak, ta droga nas zaprowadzi? Posłuchajmy razem.
  • Bohaterki reportażu Haliny Nabrdalik, "Widzieć inaczej", to kobiety o niezwykłej osobowości. Łączy je twórcze podejście do życia. Dwie z nich są osobami niedowidzącymi, trzecia zaś to ich instruktorka plastyki. Uczy je technik malarstwa, a sama, dzięki podopiecznym właśnie, czerpie bogatą wiedzę o życiu. Niedowidzące kobiety uświadamiają jej, że można być szczęśliwym człowiekiem, mimo własnych, nawet poważnych ograniczeń. Audycja powstała w roku 2009, ale w przypadku reportażu upływ czasu nie ma znaczenia. To, co powiedziały: Marta Ostrowska , Iwona Wylęgała, Jolanta Bieda, jest zawsze ważne.
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Ireneusz Prochera. Z autorem można kontaktować się mailowo:
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »