Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 30 czerwca 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ

Gościem audycji będzie Hubert Prochota, opolski muzyk, muzykolog i pedagog od dekad związany z 75-letnią Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu, a od kilku lat opiekujący się również Festiwalem Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera w Pokoju. Porozmawiamy zarówno o zakończonej niedawno dziewiętnastej odsłonie festiwalu, jak i o gali jubileuszowej opolskiej PSM - tym bardziej, że w obu wydarzeniach wzięli udział absolwenci PSM w Opolu.

Nie zabraknie przy tym zarówno fragmentów nagrań koncertowych, jak i refleksji samych wykonawców, którzy w większości pierwsze doświadczenia orkiestrowe zdobywali właśnie pod skrzydłami naszego gościa.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Czwartkowe wydanie magazynu rozpoczniemy od wizyty w Głubczycach. Tamtejszy samorząd najpierw sprzedał dawny dworzec prywatnym inwestorom. Ci okazali się być inwestorami tylko z nazwy i gmina właśnie obiekt odkupiła. Jakie ma wobec niego plany i czy był to "złoty interes"? O tym powiemy w magazynie.

Będzie też podniebna wycieczka patrolowo-gaśnicza. Deszczu jak na lekarstwo, przy pożarach lasów trzeba wspomagać się śmigłowcami.

Sprawdzimy również jak opolscy logistycy, którzy służą też w ciepłych krajach, radzą sobie z upałem. I jak poradzili sobie dziś na placu apelowym, w szczerym słońcu w pełnym - świątecznym - bo jednostka ma swój dzień - umundurowaniu.

Będzie też o bezpieczeństwie najmłodszych, latających zapylaczach i będzie - ma się rozumieć relacja z wakacyjnej - urodzinowej akcji Radia Opole i NTO "70 gmin na 70-lecie", która dziś dotarła do Głuchołaz.

Piszcie do nas – info@radio.opole.pl
Dzwońcie 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Agnieszka Stefaniak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
agnieszka.stefaniak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »