Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 30 czerwca 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ

Gościem audycji będzie Hubert Prochota, opolski muzyk, muzykolog i pedagog od dekad związany z 75-letnią Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu, a od kilku lat opiekujący się również Festiwalem Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera w Pokoju. Porozmawiamy zarówno o zakończonej niedawno dziewiętnastej odsłonie festiwalu, jak i o gali jubileuszowej opolskiej PSM - tym bardziej, że w obu wydarzeniach wzięli udział absolwenci PSM w Opolu.

Nie zabraknie przy tym zarówno fragmentów nagrań koncertowych, jak i refleksji samych wykonawców, którzy w większości pierwsze doświadczenia orkiestrowe zdobywali właśnie pod skrzydłami naszego gościa.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Wraz z wakacjami rozpoczęły się letnie promocje. Jedni obniżają ceny za piątki na świadectwach, inni kuszą nas ofertami typu "last minute". Czy na sezonowych obniżkach cen rzeczywiście można zaoszczędzić? Między innymi to sprawdzimy w czwartkowy poranek.

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
  • W Polsce powstanie stała kwatera główna Korpusu V Armii USA - zapowiedział prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Trwa szczyt NATO, na którym zapadają kluczowe decyzje, ma być uzgodniona nowa koncepcja strategiczna, którą - jak mówił szef Paktu Północnoatlantyckiego - stanie się planem dla naszego przyszłego bezpieczeństwa. Decyzje, te już podjęte, skomentuje ekspert ds. bezpieczeństwa, politolog Uniwersytetu Opolskiego dr Bartosz Maziarz.

Do słuchania od 6:05 do 9:00 zapraszają Iwona Tokarska i Daniel Klimczak. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl
iwona.tokarska@radio.opole.pl
daniel.klimczak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »