Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 29 czerwca 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jerzy Grunwald - Sennym świtem

Druga i jeszcze bardziej eklektyczna i buzująca barwami płyta Jerzego Grunwalda, z wyśmienitym składem oscylującym od bluesa i jazzu po folk. Niezwykła szkoda, ze Artysta opuścił Polskę i nie możemy się przekonać, jak Jego kariera rozwijała by się dalej, chociaż nagrane po latach płyty amerykańskie, zasługują oczywiście na uwagę.

Frank Zappa - Them or Us

Po niezbyt dobrze przyjętej poprzedniczce, Zappa nagrał płytę można powiedzieć opartą na sprawdzonych patentach, klasycznego koktailu fusion, klasycznego rocka i kabaretu, sięgając także po kilka starszych kompozycji, oraz wielki przebój Allman Brothers Band. Mimo to płyta brzmi nowocześnie, jak przystało na rok 1984, a gitarą zachwyca także młody Steve Vai.
Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Łatwiej nad polskim morzem znaleźć delfina zrobionego w Chinach niż pamiątkę będącą dziełem naszych rzemieślników. Wszyscy powtarzają, że wyroby tzw. hand made są w cenie i klienci szukają ich, bo są niepowtarzalne, ale rzeczywistość polska tego nie potwierdza. Nie opłaca się czy nie ma ich kto robić?

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • "Dom na wzgórzu", reportaż Eweliny Rusin -Różyckiej powstał w roku 1988. To opowieść o małżeństwie z dwojgiem dzieci, które postanowiło wyjechać z Warszawy w Bieszczady. Tam, byli już mieszkańcy stolicy, założyli gospodarstwo i... byli szczęśliwi. Szczegóły tej przygody w każdym z nas wyobraźnia zacznie malować.
  • "Niezwyczajny świat Szarego Niedźwiedzia", reportaż Zdzisławy Błażkowskiej, powstał w roku 1981, a do dziś brzmi uroczo zaskakująco, wręcz nieprawdopodobnie. Oto bowiem reporterka w Turawie odwiedziła przyrodnika, Konrada Wpronina, który był właścicielem... niedźwiedzicy - "Baby, pocałuj pana!" - nie tylko ten obrazek dźwiękiem namalowany - pozostanie w naszej pamięci. Reportaż jest wypełniony po brzegi zdumiewającymi i jakże ciekawymi informacjami. Jeśli Państwo jeszcze nie słyszeli tej audycji, to warto to uczynić - a jeśli Państwo słyszeli, to... tym bardziej zachęcam, bo uśmiechu i pogody ducha nigdy za wiele.

Do słuchania od 20:05 do 22:00 zapraszają Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Z autorami można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »