Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 29 czerwca 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jerzy Grunwald - Sennym świtem

Druga i jeszcze bardziej eklektyczna i buzująca barwami płyta Jerzego Grunwalda, z wyśmienitym składem oscylującym od bluesa i jazzu po folk. Niezwykła szkoda, ze Artysta opuścił Polskę i nie możemy się przekonać, jak Jego kariera rozwijała by się dalej, chociaż nagrane po latach płyty amerykańskie, zasługują oczywiście na uwagę.

Frank Zappa - Them or Us

Po niezbyt dobrze przyjętej poprzedniczce, Zappa nagrał płytę można powiedzieć opartą na sprawdzonych patentach, klasycznego koktailu fusion, klasycznego rocka i kabaretu, sięgając także po kilka starszych kompozycji, oraz wielki przebój Allman Brothers Band. Mimo to płyta brzmi nowocześnie, jak przystało na rok 1984, a gitarą zachwyca także młody Steve Vai.
Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Deska do deski, cegiełka do cegiełki i tak w tydzień powstanie nowe miasto na Opolszczyźnie! Mini Miasto w Raszowej dokładnie. Budują je dzieci, którym robota aż pali się w rękach. Czy to oznacza, że rośnie nam nowe pokolenie kreatywnych budowlańców? Najwyraźniej! Właśnie o tym porozmawiamy w środowy poranek. Sprawdzimy też gdzie w regionie powstanie kolejne miasteczko rowerowe.

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Joanna Matlak
  • Czy w kontekście wojny na Ukrainie Europa przeprosi się z węglem i uruchomi nieczynne elektrownie węglowe? Jakie nastroje w tym temacie panują w krajach Unii Europejskiej i co dalej z walką o czysty klimat? To pytania do gościa porannej rozmowy Beaty Kempy, europoseł PiS.
Do słuchania od 6:05 do 9:00 zapraszają Iwona Tokarska i Daniel Klimczak. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl
iwona.tokarska@radio.opole.pl
daniel.klimczak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »