Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 czerwca 2022 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Nagrania z filmu „Kochaj albo rzuć” ukazują się na płycie wydanej przez GAD Records po raz pierwszy, zremasterowane z oryginalnych taśm z archiwum wrocławskiego Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA i wydane w ścisłej współpracy z Andrzejem Korzyńskim. Ponadczasowe kino, kolorowa muzyka i jeszcze jeden sukces aktorów, scenarzysty i reżysera. My Bubba to szwedzko-islandzki duet, którego muzykę określa się jako minimalistyczny, zorientowany na wokal folk. Teksty są zabawne, a wokale jednocześnie delikatne i rozbrajające.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
16:00 OTWARTY MIKROFON RADIA OPOLE
Tradycyjnie w poniedziałki gościmy przedstawicieli parlamentu i dziś naszym gościem będzie poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla. Porozmawiamy o ostatnich ustawach przyjętych przez sejm, a dotyczą one m.in. dopłat do węgla czy wynagrodzeń w ochronie zdrowia. Poseł skomentuje także ostatnie zmiany do jakich doszło w rządzie.

W drugiej części programu porozmawiamy o wojnie na Ukrainie, a konkretnie o tym, czy Rosja zmieniła taktykę jak sugerują niektóre media? Ponadto po raz pierwszy od początku wojny Putin opuści Rosję i uda się m.in. do Tadżykistanu i Turkmenistanu. Jaki jest cel tych wizyt? Zapytamy dr Tomasza Pawłuszko, analityka ds. bezpieczeństwa międzynarodowego z Uniwersytetu Opolskiego.

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Joanna Matlak. Z autorką Joanną Matlak można kontaktować się mailowo: joanna.matlak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »