Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 czerwca 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
"Muzyka Bojków na Mazurach" - rodzinna Kapela Wasilewskich, jej członkowie to doświadczeni muzycy (współtworzący formacje: Transkapela, Nikifolk, Sielska Kapela Weselna, Kwartet Wiejski) od wielu lat zajmujący się wykonywaniem i poszukiwaniami w obrębie muzyki tradycyjnej różnych regionów Polski i Europy, w tym łuku Karpat. Są także twórcami i wykonawcami muzyki do spektakli teatralnych i filmów. W 2017 roku Jerzy Wrona założył własną kapelę, w której na skrzypcach prym gra Kazimierz Marcinek, na skrzypcach sekund - Wiesław Malec, na kontrabasie - Zdzisław Ziarkiewicz. Repertuar stanowią taneczne melodie lasowiackie i rzeszowskie: polki, tramelki, oberki. Bill Hunt, wokalista i autor tekstów z Sydney i jego debiutancki album "Upwey".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 CAŁY NASZ SPORT
Zapraszamy na Cały Nasz Sport, który tym razem będzie wyjątkowo lekkoatletyczny. To wszystko za sprawą Opolskiego Festiwalu Skoków. Będziemy na stadionie lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków skąd przeprowadzimy relację z tego konkursu.

Nie zabraknie też czegoś dla fanów speedway’a, bo Kolejarz Opole jedzie w arcyważnym spotkaniu z PSŻ-em Poznań. Jak poradzą sobie nasi żużlowcy? Postaramy się relacjonować ich zmagania na bieżąco.

Zajrzymy także do Kędzierzyna-Koźla i sprawdzimy, jak klub wykorzystuje przerwę między sezonami i czy jest to intensywny czas pracy dla zarządu ZAKSY.

Na koniec podkręcimy tempo i zaprosimy miłośników motoryzacji na tegoroczną edycję Drift Open, która odbędzie się w Kietrzu.

Do słuchania od 15:05 do 19:00 zaprasza Jakub Biel wraz z zespołem redakcji sportowej. Z autorami można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Jakub Biel
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »