Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 czerwca 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
"Muzyka Bojków na Mazurach" - rodzinna Kapela Wasilewskich, jej członkowie to doświadczeni muzycy (współtworzący formacje: Transkapela, Nikifolk, Sielska Kapela Weselna, Kwartet Wiejski) od wielu lat zajmujący się wykonywaniem i poszukiwaniami w obrębie muzyki tradycyjnej różnych regionów Polski i Europy, w tym łuku Karpat. Są także twórcami i wykonawcami muzyki do spektakli teatralnych i filmów. W 2017 roku Jerzy Wrona założył własną kapelę, w której na skrzypcach prym gra Kazimierz Marcinek, na skrzypcach sekund - Wiesław Malec, na kontrabasie - Zdzisław Ziarkiewicz. Repertuar stanowią taneczne melodie lasowiackie i rzeszowskie: polki, tramelki, oberki. Bill Hunt, wokalista i autor tekstów z Sydney i jego debiutancki album "Upwey".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
O holistycznym podejściu uwzględniającym jogę twarzy opowie nam jej nauczycielka z Opola - Beata Kowalczyk. Będzie m.in. o ćwiczeniach, które rozluźniają napięte mięśnie oka. Ponadto sprawdzimy, dlaczego warto suplementować kolagen.

Po godz. 13 będzie filozoficzne. Dowiemy się, czy dialog sokratejski może mieć właściwości terapeutyczne. To w związku z otwieranym właśnie nowym kierunkiem na Uniwersytecie Opolskim, czyli filozofią praktyczną. Naszym gościem będzie dr Piotr Leśniak z Katedry Filozofii.

Po godz. 14 Helen Mazanova w swoim stałym cyklu podzieli się przepisem na domowy kwas chlebowy. Zdradzi też recepturę idealnej na upały ukraińskiej zupy.

Porozmawiamy także z Ludmiłą Wocial-Zawadzką i jej uczennicami ze Studia Piosenki Metro w Opolu - Sandrą Stochmiałek i Aleksandrą Szyszką. Będzie o sukcesach, które uskrzydlają i dodają energii do działania!

Polecamy też Plenerowy radio-trening z Katarzyną Jędrzejewską. Co sobotę prezentujemy filmy przygotowane przez naszą specjalistkę, które pomogą nam zachować formę.

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »