Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 czerwca 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
"Muzyka Bojków na Mazurach" - rodzinna Kapela Wasilewskich, jej członkowie to doświadczeni muzycy (współtworzący formacje: Transkapela, Nikifolk, Sielska Kapela Weselna, Kwartet Wiejski) od wielu lat zajmujący się wykonywaniem i poszukiwaniami w obrębie muzyki tradycyjnej różnych regionów Polski i Europy, w tym łuku Karpat. Są także twórcami i wykonawcami muzyki do spektakli teatralnych i filmów. W 2017 roku Jerzy Wrona założył własną kapelę, w której na skrzypcach prym gra Kazimierz Marcinek, na skrzypcach sekund - Wiesław Malec, na kontrabasie - Zdzisław Ziarkiewicz. Repertuar stanowią taneczne melodie lasowiackie i rzeszowskie: polki, tramelki, oberki. Bill Hunt, wokalista i autor tekstów z Sydney i jego debiutancki album "Upwey".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
W sobotni poranek na antenie Radia Opole będziemy mówić o „mądrym pomaganiu” – to hasło przyświecające tegorocznemu festynowi Fundacji Dom. Na niedzielne, wspólne świętowanie zapraszać będą (po godzinie 10-tej) reprezentujący Fundację Małgorzata Jagieluk i Łukasz Waleczko. Będziemy mówić także o najgłośniejszej i długo wyczekiwanej premierze kinowej – przebojem na duże ekrany wkracza bowiem Elvis, o czym więcej (o 9:10) opowie Joanna Domagała, dyrektor kina Helios.

W sobotniej audycji także:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Gościem sobotniej Porannej Rozmowy Radia Opole będzie dr Krzysztof Kleszcz, zastępca dyrektora Instytutu Śląskiego. IŚ rozpoczyna dwuletni projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego efektem ma być zbadanie losów Kresowian, którzy po II wojnie światowej trafili na Śląsk. O szczegółach powiemy po godzinie 8:15.
08:40 Pole minowe – Piotr Cywiński/Michał Rachoń
09:40 Eko wyścig – Justyna Marcińska
  • Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska zachęca do pozyskania środków na budowę nowych spalarni śmieci lub ich modernizację. Powiem też o 12 farmach fotowoltaicznych, które wybuduje PGE Energia, również na Opolszczyźnie. A na koniec obrączkowanie bocianów.
10:40 Czwarta władza – Ireneusz Prochera

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Dawid Rajwa. Z autorem można kontaktować się mailowo:
dawid.rajwa@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »