Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 czerwca 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Partita - Niech ziemia tonie w kwiatach

Płyta nagrana w kwartecie mieszanym, z jakiego od tamtej pory zespół jest znany do dziś, a o wszystkim opowiedzą nam osobiście na antenie.

Manhattan Transfer - Manhattan Transfer

Po kilku latach prób, zmian składu i zawieszania działalności, zespół nagrał w 1975 roku album doskonały, który zdefiniował kunszt i brzmienie jakim zachwycają do dzisiaj.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Emilia Cybulska ma piękny głos, którym potrafi wyśpiewać trudne piosenki z repertuaru Krystyny Prońko i Anny German. Na razie swą pasję spełnia na lokalnych imprezach ale ma też szersze plany. Z młodą artystką porozmawiamy o nich, spytamy także co sądzi o polskim rynku muzycznym.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • "Jak chcesz chłopa uspokoić, musisz wiedzieć, co mu z robić..." - to fragment piosenki, która rozpoczyna reportaż Danuty Nowickiej: "Nie mogłach tego porzucić nigdy". Do Zawadzkiego autorka audycji pojechała w roku 1973, by spotkać się Zofią Czech i ludowym zespołem, który tam dzięki niej powstał. Powstała też i na szczęście do dziś przetrwała, barwna, rozśpiewana opowieść o małej ojczyźnie, o hucie, o ludziach, którzy byli tak blisko siebie. Dla urody myśli i gwary z całą pewnością warto się zasłuchać.
  • Zaś dzięki reportażowi Barbary Tyslik z cyklu: "Pamiętajcie o ogrodach" (premiera w roku 2013) potwierdzimy, że jeśli do pracy serce dodajemy, to efekty muszą być piękne. Autorka odwiedziła Łucję Rostkowską z Opola w uroczym zakątku stworzonym na opolskich działkach, które nazwano: "Stokrotka". Usłyszymy o Babie Jadze, o niedźwiadku, o koszach z kwiatami...o pogodzie ducha, która w takim miejscu nie może budzić zdziwienia.

Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »