Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 czerwca 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Spotkamy się z młodymi artystami, którzy niedawno koncertowali podczas tegorocznej odsłony Kluczborskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej prezentując muzykę barokową. Klasyka jednak niejedno ma imię, sięgniemy więc po... symfoniczne brzmienie przebojów zespołu The Beatles, w tym po interesujące "Impresje" na temat wybranych piosenek.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Jak się żyło w dawnych kresowych pałacach? Były piękne i okazałe, ale nie zawsze wygodne, w niektórych brakowało np. kanalizacji, a ogrzewanie było dość prymitywne. O ciekawostkach i urokach rezydencji na Kresach porozmawiamy z Agnieszką Knychalską- Jaskulską z Ossolineum we Wrocławiu, która przedstawiła niektóre z nich na wykładzie w Opolu.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Edmund Jan Osmańczyk zmarł w 1989 roku. Reportaż Danuty Starzec, "Dwie miłości", powstał w roku 2006. Bohaterką tej audycji była dziennikarka, Jolanta Klimowicz - Osmańczyk, żona działacza Związku Polaków w Niemczech, publicysty, politologa, posła na Sejm, senatora. Akurat w tym reportażu przypomnimy sobie opowieść o Ameryce Łacińskiej, o wielu ważnych wydarzeniach i o epizodach, zwyczajnych, ale naszą wiedzę wzbogacających. Jak zawsze i wszędzie - to ludzie są najciekawsi, a tam mamy do czynienia z: "temperamentami, wykazującymi wszelkie skrajności". Prawda, że to zachęcająco brzmi? A sam reportaż jest już ważnym dokumentem, wszak Jolanta Klimowicz - Osmańczyk odeszła od nas w wieku 87 lat - a stało się to w 2017 roku. Przez ponad 30 lat pracowała w Polskim Radiu. Publikowała korespondencje i reportaże z Ameryki Łacińskiej w „Kurierze Polskim”, „Życiu Warszawy”, „Trybunie Robotniczej”, „Rzeczpospolitej”, „Trybunie Opolskiej”. Była członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Rodziny Katyńskiej. Była mądrym i szlachetnym człowiekiem, warto jej słowa i myśli sobie przypomnieć.
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zapraszają Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Z autorami można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »