Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 29 maja 2022 roku

22:00 DOBRE GRANIE W RADIU OPOLE
Zdradzimy, czym Stevena Wilsona zaskoczył Mikael Akerfeldt. Opowiemy też o bójce Ritchiego Blackmore'a i Davida Coverdala, która wprowadziła w zakłopotanie Briana Maya. Skomentujemy poza tym zmianę wytwórni przez Otsochodiz.

Do słuchania od 22:05 do 01:00 w nocy zapraszają Tomasz Wojtyłko i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się mailowo:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

kacper.snigorski@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
18:00 MÓJ OPOLSKI DOM
Ważnym i ciekawym wydarzeniem w mijającym roku szkolnym było nadanie Szkole Podstawowej w Biedrzychowicach imienia Anny Kaworek. Urodzona w tej wsi pod koniec 19 wieku polska Ślązaczka, zakonnica, współzałożycielka Zgromadzenia Sióstr Michała Archanioła, która całe życie poświęciła opiece nad dziećmi ubogimi i osieroconymi w miejscu Piastowym na Podkarpaciu może być znakomitym wzorem postępowania dla współczesnych pokoleń młodzieży Śląskiej.

W audycji także:
19:05 Spod znaku Rodła – Halina Nabrdalik
  • O ludziach zasłużonych dla sprawy polskiej na Śląsku Opolskim opowiada prof. Mariusz Patelski z Uniwersytetu Opolskiego.
19:30 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik
  • Gościem audycji rest Dragomir Rudy-radny pow. prudnickiego, który opiekuje się w gminie Głogówek grupą Polaków z Doliny.

Do słuchania od 18:05 do 20:00 zaprasza Halina Nabrdalik. Z autorką można kontaktować się mailowo: halina.nabrdalik@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »