Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 maja 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
,,Kazimierz Marcinek z Kapelą” to ostatnia z cyklu ,,Muzykanci z Puszczy Sandomierskiej” płyta, której wydawcą jest Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej. W serii tej, udało się wydać wszystkich ,,ostatnich Mohikanów” lasowiackiego folkloru. Wydawca zrealizował ten cel i jeszcze inny równie ważny jakim było granie żywej muzyki na prostym, najlepiej smyczkowym instrumentarium. Sześć utworów znalazło się na płycie "Piosenka znad Nilu" grupy Roman Dublański & Krokodyle.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
Relacje – mogą być różne. Można mieć relacje z drugim człowiekiem, ale można też (czasem podświadomie) nawiązywać relacje z... przedmiotami. Bywa, że budowaniu relacji na drodze stają lęki. Jak się ich pozbyć, jak z nimi walczyć, jak bydować dobre relacje z otoczeniem? Między innymi o tym (po godzinie 10-tej) porozmawiamy z Katarzyną Matusz i ks. Stanisławem Szlassą, autorami książki „O niektórych lękach w relacjach. Zanim pójdziesz na terapię”. Dla naszych Słuchaczy mamy też egzemplarz książki – przyda się nasz numer telefonu (774 541 541).

07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
  • W sobotniej Porannej Rozmowie Radia Opole gościem będzie Tomasz Bazan. Kierownik redakcji muzycznej Radia Opole opowie o Festiwalowym Radiu Opole. Specjalnym programie jaki uruchamiamy dla Państwa 96,5 FM dla Opola i okolic, w aplikacji Radia Opole oraz na stronie internetowej. Co w ramówce? Kiedy ruszamy i do kiedy gramy festiwalowo? O tym wszystkim powiemy o 8.15.
08:40 Pole minowe – Michał Rachoń
09:40 Eko wyścig – Justyna Marcińska
  • Sądzili, że są nieuchwytni ale zostali złapani na gorącym uczynku, podczas wylewania chemikaliów do gleby. Mężczyznom postawiono zarzuty i grozi im do 5 lat więzienia. Powiem też o bobrach, które są bardzo pożyteczne, ale potrafią też wyrządzić sporo szkód. Dlatego w wielu miejscach w Polsce prowadzone są przesiedlenia tych zwierząt.
10:40 Czwarta władza – Ireneusz Prochera

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Dawid Rajwa. Z autorem można kontaktować się mailowo:
dawid.rajwa@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »