Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 maja 2022 roku

23:00 JAZZOFONIA
Dorota Barová jest wokalistką, autorką tekstów piosenek, kompozytorką i przede wszystkim wiolonczelistką oraz współzałożycielką zespołu Tara Fuki.

Melissa Aldana
to chilijska saksofonista tenorowa, występująca zarówno jako solistka, jak i ze swoim zespołem Melissa Aldana & Crash Trio.

Krzysztof Majchrzak studiował kontrabas klasyczny, jednak jako główny środek wypowiedzi artystycznej wybrał bas elektryczny i gitarę elektryczną. Kompozycję studiował w Conservatoire National Supérieur de Musique de Paris. Właśnie ukazała się jego nowa płyta zatytułowana „432 Hz”.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Wieczorna audycja, w której rozmawiamy o życiu społecznym i kulturze, w tym sporo o literaturze. Stałym elementem programu jest Studio Reportażu, w którym prezentujemy premiery oraz reportaże archiwalne.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Wprawdzie szermierka jest kojarzona z honorem, szlachetnością i gracją, niestety, nie znajduje uznania na telewizyjnych antenach. Jeśli już, to podczas imprez największej rangi. Szkoda, bo władanie "białą bronią" oprócz romantycznych skojarzeń, wymaga przecież jeszcze kondycji ciała i umysłu. Od lat tajniki tej sztuki poznają uczniowie, którzy wspólnie ze swoim fechmistrzem, marzą jeszcze, by z szablą wejść na sportowy Mount Everest, czyli zdobyć olimpijskie medale. W reportażu Barbary Tyslik usłyszymy: Piotra Jurkowskiego - prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego - "Start", Czesława Wojciechowskiego - fechmistrza, Andrzeja Korzeniowskiego i Damiana Michalaka. Całość nosi tytuł: "Z szablą na Mount Everest" (premiera w roku 2011).

  • Później wrócimy do małej ojczyzny bohaterki reportażu Haliny Nabrdalik: "Świat według druhny Justyny" (premiera w roku 2013). To opowieść o skromnej i delikatnej dziewczynie, wychowanej przez matkę w duchu przyjaźni i otwartości. Jej pomysł na życie to nieustanne doskonalenie własnej osobowości. Jako studentka Uniwersytetu Opolskiego była wolontariuszką, bardzo dużo czasu poświęcała dzieciom i młodzieży. Co ciekawe, była też związana z Ochotniczą Strażą Pożarną w Żelaznej. Historia Justyny Okoń na pewno wiele ciekawych refleksji nam przyniesie.

Do słuchania od 20:05 do 22:00 zapraszają Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Z autorami można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »