Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 21 maja 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
W stolicy Słowacji od 2016 roku regularnie odbywa się World Music Festival Bratislava, poświęcony world music, folklorowi, etnojazzowi oraz innym połączeniom muzyki tradycyjnej z różnymi gatunkami. Bogaty program festiwalu oferuje ciekawe projekty z zagranicy i wgląd w scenę muzyczną Słowacji. Dzięki żywej muzyce na ulicy (marsze perkusistów oraz dudziarzy) oraz koncertom w różnych nieoczekiwanych lokalizacjach wydarzeniu, we współpracy z bratysławskimi organizacjami, udaje się ożywiać historyczne centrum miasta. Aneta Langerová – czeska piosenkarka, w 2004 wygrała pierwszą czeską edycję Idola. Dwukrotna laureatka (2005 i 2006) ankiety Czeski Słowik. Jej muzycznym autorytetem jest kanadyjska piosenkarka Alanis Morissette. Aneta Langerová brała udział w koncertach dobroczynnych, np. Světluška Nadace.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
Zgodnie z prastarą legendą bohaterka sobotniego poranka miała swój początek w 2737 roku p.n.e. Jej zalety zostały – jak to często bywa – odkryte przypadkiem. Może być zielona, czarna, żółta, biała, a nawet… niebieska. Jej rodzajów jest wiele, podobnie jak sposobów jej przygotowania. Mowa o herbacie, która 21 maja obchodzi swoje święto. Jednak, czym byłaby dobra herbata bez odpowiedniego towarzysza do jej spożywania? Tym może być np. teść, który także ma swój dzień.

W sobotniej audycji także:

07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Joanna Matlak
  • Trwa zbiórka funduszy i darów na Dom Dziecka w Krasnym Polu oraz Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczo-Interwencyjną "Gniazdo" w Głubczycach. Instytucje borykają się z problemami finansowymi, ale pomocną dłoń wyciągają społecznicy. Gośćmi poranka będą organizatorzy zbiórki Grzegorz Pukas ze stowarzyszenia "Horyzonty" i Dawid Rygol ze Społeczno-Językowego LO im. Einsteina w Opolu, którzy powiedzą, jak można pomóc.
08:40 Pole minowe – Piotr Cywiński
09:40 Eko wyścig – Justyna Marcińska
  • Polska chce pomóc Ukrainie w prowadzeniu rejestru zniszczeń środowiskowych. A te trudno jest nawet zliczyć. Powiem też o nowych gatunkach dzikich zwierząt, które pojawiły się w rejonie Odry. A na koniec - czy niezapominajka może stać się naszym narodowym kwiatem?
10:40 Czwarta władza – Ireneusz Prochera

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Jakub Biel. Z autorem można kontaktować się mailowo:
jakub.biel@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Jakub Biel
07:30 Igo - Brudas
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »