Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 21 maja 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
W stolicy Słowacji od 2016 roku regularnie odbywa się World Music Festival Bratislava, poświęcony world music, folklorowi, etnojazzowi oraz innym połączeniom muzyki tradycyjnej z różnymi gatunkami. Bogaty program festiwalu oferuje ciekawe projekty z zagranicy i wgląd w scenę muzyczną Słowacji. Dzięki żywej muzyce na ulicy (marsze perkusistów oraz dudziarzy) oraz koncertom w różnych nieoczekiwanych lokalizacjach wydarzeniu, we współpracy z bratysławskimi organizacjami, udaje się ożywiać historyczne centrum miasta. Aneta Langerová – czeska piosenkarka, w 2004 wygrała pierwszą czeską edycję Idola. Dwukrotna laureatka (2005 i 2006) ankiety Czeski Słowik. Jej muzycznym autorytetem jest kanadyjska piosenkarka Alanis Morissette. Aneta Langerová brała udział w koncertach dobroczynnych, np. Světluška Nadace.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 OBIEŻYŚWIAT
Trwające Dni Opola skłoniły nas do zaproponowania spaceru w obrębie Starego Miasta. A dokładniej po ulicy Szpitalnej. Roli przewodnika podjęła się Urszula Zajączkowska, starszy kustosz, muzealnik.

Potem jeszcze zaprosimy nad Odrę, by tym razem posłuchać Jana Łukasiewicza, instruktora ochrony przyrody PTTK i… pięknego, melodyjnego śpiewu słowików. Po ich mistrzowskim koncercie przypomnimy jeszcze o odbywającym się w niedzielę (22.05), w Galerii Sztuki Współczesnej, cyklu imprez związanych z planowanym powrotem PEGAZA, rzeźby Mariana Nowaka.

Ponadto namówimy do odwiedzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej na Rondzie, zwanej przez nas biblioteką podróżniczą, bo tam od poniedziałku (23 maja) do piątku (28 maja) – oczekiwana przez turystów czwarta edycja Czterech Stron Marzeń, rodzinnego festiwalu podróżniczego.

Po emisji magazynu, jego dźwiękowy zapis uzupełniony zdjęciami, będzie dostępny na stronie internetowej Radia Opole, w zakładce "Obieżyświat".

Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Barbara Tyslik. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.tyslik@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »