Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 maja 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Pavel Jakub Ryba - Smaller Wounds

Ryba to od lat jeden z najciekawszych wirtuozów basu, nie tylko w rodzinnych Czechach, a na tej płycie, sprzed dwudziestu lat, słychać, że ciekawi go łączenie różnorodnych muzycznych światów, przy czym pozostaje w obrębie szeroko pojmowanego fusion. Dla polskich fanów niewątpliwa atrakcją jest udział naszego multiinstrumentalisty i wirtuoza głównie instrumentów klawiszowych, ale przecież, zwłaszcza w początkach kariery, także basisty, Józefa Skrzeka.

Jacaszek - Pieśni

Nietuzinkowy, ambitny i oryginalny Artysta, nieustannie poszukujący i budujący własny język muzyczny, w obrębie muzyki elektronicznej, ale to określenie nie wyczerpuje bogactwa wykorzystanych tu środków, a zwłaszcza zinterpretowanych pieśni, ogólnie rzecz biorąc kościelnych. Poza "Bogurodzicą, zazwyczaj bez słów, chociaż w jakiś sposób są one obecne.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Ruszyli spontanicznie z pomocą, kiedy tylko wybuchła wojna na Ukrainie, a do Opola dotarli pierwsi uchodźcy zza wschodniej granicy. Mowa o wolontariuszach, którzy przez 24 godziny na dobę starali się pomóc tym, którzy w stolicy regionu szukali schronienia przed wojną. Ich wolontariat został potem sformalizowany i tak powstało Miejskie Centrum Pomocy Uchodźcom w Opolu. Teraz przyszedł czas na podziękowania i podsumowania. I o tym w programie.

Gdzie na wycieczkę? A gdzie na wczasy? Podpowiedzi można od dziś szukać na 20. Międzynarodowych Targach Turystyki "W Stronę Słońca". 3-dniowa impreza rozpoczęła się dziś w Opolu. Oprócz stoisk biur podróży i samorządów, dla odwiedzających przygotowano też konkursy, prezentacje, pokazy gotowania na żywo i degustacje potraw z różnych stron świata.

Kędzierzyńska ZAKSA przed finałem Ligi Mistrzów. Siatkarze już dotarli do Lubljany na Słowenii. W niedzielę (22.05) w Arenie Stoźice trójkolorowi zagrają z włoskim Itasem Trentino. Będą bronić tytułu klubowego mistrza Europy. W drodze na miejsce są także nasi dziennikarze. Połączymy się z nimi z trasy.

W sezonie komunijnym sprawdzimy także, jaki prezent wypada podarować przystępującemu do sakramentu dziecku, a co cieszy się największą popularnością.

Będziemy też na policyjnej akcji "Bezpieczny wyjazd DK 46".

Korzystając z pogody, zajrzymy też nad jeziora turawskie. Na jakim etapie są przygotowania do sezonu wakacyjnego?

Piszcie do nas – info@radio.opole.pl
Dzwońcie 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:marzena.smierciak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »