Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 maja 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Pavel Jakub Ryba - Smaller Wounds

Ryba to od lat jeden z najciekawszych wirtuozów basu, nie tylko w rodzinnych Czechach, a na tej płycie, sprzed dwudziestu lat, słychać, że ciekawi go łączenie różnorodnych muzycznych światów, przy czym pozostaje w obrębie szeroko pojmowanego fusion. Dla polskich fanów niewątpliwa atrakcją jest udział naszego multiinstrumentalisty i wirtuoza głównie instrumentów klawiszowych, ale przecież, zwłaszcza w początkach kariery, także basisty, Józefa Skrzeka.

Jacaszek - Pieśni

Nietuzinkowy, ambitny i oryginalny Artysta, nieustannie poszukujący i budujący własny język muzyczny, w obrębie muzyki elektronicznej, ale to określenie nie wyczerpuje bogactwa wykorzystanych tu środków, a zwłaszcza zinterpretowanych pieśni, ogólnie rzecz biorąc kościelnych. Poza "Bogurodzicą, zazwyczaj bez słów, chociaż w jakiś sposób są one obecne.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Ach… co to będzie za weekend! Dosłownie nie wiadomo czy iść ciągle iść „W stronę słońca”, czyli czy wybrać się na tegoroczne targi turystki, czy jednak popodglądać zmagania najsilniejszych strażaków? A może jeszcze zrobić inaczej, rzucić wszystko, wyrwać się z miasta i postawić na święto kwitnących azalii w Mosznej? Jak pogodzić tyle imprez w jeden majowy weekend? Właśnie temu poświęcę piątkowy poranek.

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Joanna Matlak
  • O poranku porozmawiamy z dr. Tomaszem Pawłuszko, ekspertem ds. międzynarodowych. Przyjrzymy się działaniom na froncie i rozszerzeniu NATO.

Do słuchania od 6:05 do 9:00 zaprasza Iwona Tokarska. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 (bezpłatny numer) lub mailowo: iwona.tokarska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »