Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 maja 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Sprawdzimy na jakie atrakcje można w tym roku liczyć podczas rozpoczynającego się już w tym tygodniu (20.05) XXXVIII Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" im. Zbigniewa Pawlickiego w Mosznej.

Spotkamy się również ze skrzypaczką Alexandrą Conunovą, która w minionym tygodniu koncertowała w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera.

Wybierzemy się też na chwilę do Nysy, w której Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego rozpoczęła muzyczne, jubileuszowe świętowanie. Będzie to jednak zaledwie namiastka, bowiem temat znajdzie swoje rozwinięcie w czwartkowej (19.05) audycji "Rewiry kultury" w Radiu Opole 2 KULTURA.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Najpierw było głośno o spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu, teraz jest głośno i o WiK, i o mieszkaniach prezydenta stolicy regionu w Opolskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. Konferencja goni już teraz konferencję w tej sprawie. Dziś odbyła się kolejna, tym razem zorganizował ją Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. I nie tylko on tam się stawił. Było sporo zamieszania. Więcej o tym w programie.

Jak przedstawia się pandemia w liczbie w regionie opolskim - ilu w statystykach było zakażonych koronawirusem, ilu pacjentów zmarło w związku z COVID-19? Wojewoda opolski podsumował stan epidemii w regionie. Te liczby przedstawimy także w programie.

Naukowcy kontynuują prace archeologiczne przy opolskiej katedrze. Już w pierwszych chwilach od wznowienia badań udało się odkryć szczątki kolejnych dwóch osób. Przy jednej znajdował się paciorek i przęślik. Jakie tajemnice kryje jeszcze ziemia? Na miejscy był nasz reporter.

"Zostań kierowcą autobusu" - zachęcają plakaty MZK Opole. Spółka przewożąca mieszkańców Opola poszukuje chętnych do tego osób. Jakie trzeba mieć kwalifikacje? A jakie są warunki zatrudnienia? To także sprawdziliśmy.

W magazynie RTT będziemy też na sali rozpraw, gdzie rozpoczęła się sprawa dotycząca pobicia obywatela Kamerunu. Na sali rozpraw okazało się, że jednego z oskarżonych w zasadzie nie powinno tam być, bo ma alibi na to, że był w tym czasie na drugim końcu Polski.

Zajrzymy też na pierwszy w regionie wodny plac zabaw.

Piszcie do nas – info@radio.opole.pl
Dzwońcie 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.smierciak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »