Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 maja 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Bernard Ładysz - Pieśni murzyńskie

Wyjątkowa płyta w karierze wybitnego śpiewaka operowego, z tradycyjnymi pieśniami, jak głosi tytuł murzyńskimi, chociaż dzisiaj powiedzielibyśmy afroamerykańskimi. Co najciekawsze, śpiewane po polsku i zupełnie innym głosem niż amerykańskie spirituals, naprawdę głęboko poruszają.

Marek Surzyn - Wild Minds

W pełni solowy album wybitnego perkusisty jazzowego, ale mocno związanego z muzyka popularną, rockiem i bluesem, znanego ze współpracy z grupą Breakout i Tadeuszem Nalepą solo, z Jerzym Grunwaldem i Irkiem Dudkiem, tutaj w bardzo nowoczesnej i pomysłowej odsłonie. Słychać tu wysoką klasę muzyczną i technikę, ale i osłuchanie w światowych trendach jazzu i okolic.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
O czym dziś w programie?
  • Dlaczego Opolszczyzna wyludnia się? Eksperci z różnych dziedzin naukowych debatują dziś w Opolu o sytuacji demograficznej w regionie. Podczas III Kongresu Demograficznego dyskutują o przyczynach migracji, procesach migracyjnych i ich wpływu na lokalny rynek pracy, sytuację społeczno - gospodarczą i edukację. Więcej o problemach demograficznych Opolszczyzny - w programie.
  • Opole opanowali studenci. Dziś przed południem wystartowała Żakinada organizowana tradycyjnie podczas Piastonaliów. Ulicami miasta przeszedł barwny korowód poprzebieranych żaków, którym zostały oficjalnie przekazanie klucze do bram miasta. Relacja z tego wydarzenia - w magazynie reporterów Radia Opole.
  • Skarby rodziny Wirtembergów wylicytowane na aukcji w Monachium znalazły się w zbiorach Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Placówka powiększyła swoje eksponaty związane z historią pałacu w gminie Pokój. Dziś oficjalnie zaprezentowano zakupione antyki. A my opowiemy o nich w magazynie RTT.
  • W programie także ostatnia droga dr. Witolda Potwory, ekonomisty, prorektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu, który wielokrotnie był gościem Radia Opole oraz innych opolskich mediów. Przekładał na prosty język zawiłości ekonomii. Naukowiec zmarł w sobotę w wieku 60 lat...
Piszcie do nas – info@radio.opole.pl
Dzwońcie 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »