Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 14 maja 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Pål Moddi Knutsen, znany przez artystę o nazwisku Moddi, to norweski muzyk, pisarz i działacz, którego współczesna muzyka często zawiera pieśni protestu lub niesprawiedliwości społecznej.

Po kilku latach spędzonych w grupie No To Co oraz współpracy z Katarzyną Gaertner przy śpiewogrze "Na szkle malowane", Jerzy Grunwald zdecydował się pójść własną drogą. W 1971 roku założył zespół En Face, który w 1975 roku zrealizował swój drugi album "Sennym świtem".

Płytę wypełniły melodyjne piosenki, dające się zakwalifikować do folk rocka czy soft rocka. Wzorem dla grupy były z pewnością dokonania kalifornijskich zespołów The Byrds oraz Crosby, Stills, Nash & Young. Tradycje muzyczne Polski Środkowej: Opoczyńskie.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
W kalendarzu maj, a na dworze pogoda sprzyjająca temu, by spędzić czas aktywnie, najlepiej z bliskimi. Czasami jest jednak problem z określeniem tego, jak ten czas można wykorzystać, jaką formę wypoczynku wybrać, jak wszystko zorganizować i kto powinien to zrobić. I tu istotna może być rola ojca! Jak poprzez wypoczynek można budować relacje z dziećmi, ze swoimi bliskimi? O tym (o 10:10) porozmawiamy z Jackiem Klimczakiem z opolskiego Klubu Ojcowskiego.

07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Gościem Porannej Rozmowy będzie Weronika Woicka, studentka medycyny na Uniwersytecie Opolskim. Opowie o dwóch wydarzeniach dotyczących profilaktyki zdrowotnej, które dla mieszkańców Opolszczyzny przygotowali studenci opolskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA.
08:40 Pole minowe – Michał Rachoń
09:40 Eko wyścig – Justyna Marcińska
  • Morska energetyka wiatrowa staje się sektorem, w który warto inwestować, szczególnie z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski. Powiem też o transporcie elektrycznym, a na koniec o ekologicznym ogródku w przedszkolu w Głubczycach.
10:40 Czwarta władza – Ireneusz Prochera


Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Dawid Rajwa. Z autorem można kontaktować się mailowo: dawid.rajwa@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »