Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 29 stycznia 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
"Early post-war Polish folk music recordings" - pomimo słabej niejednokrotnie jakości technicznej, omawiane nagrania stanowią bezcenny dokument i źródło wiedzy o autentycznej kulturze muzycznej wsi sprzed okresu stylizacji, przemian a nawet zaniku tradycji. Repertuar utrwalony w nagraniach przekazali wykonawcy, spośród których większość urodziła się w drugiej połowie XIX w. Na płycie CD prezentujemy wybór nagrań z lat 1945-1950 zrealizowanych na Wielkopolsce, w Opoczyńskiem, w Rzeszowskiem i w Lubelskiem.

W audycji dziś także najlepsze produkcje artystyczne ze Szwecji "Sweden & Womex".


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Zima, śnieg i początek ferii - to potrójna radość, której doświadczymy w Zieleniec Sport Arena. Odwiedzimy malowniczą narciarską miejscówkę w Kotlinie Kłodzkiej na Dolnym Śląsku. Porozmawiamy z gospodarzami tego miejsca o tegorocznych warunkach narciarskich. Fizjoterapeutka i wykładowczyni UO dr Agata Mroczek podpowie, jak przygotować się do jazdy na stokach.

W trzeciej godzinie programu zmienimy klimat! Już niebawem, bo 1. lutego, rozpocznie się Chiński Nowy Rok. Patronuje mu Tygrys. Jakie właściwości przypisują mu znawcy chińskiego horoskopu, wyjaśni znawczyni tego kraju Małgorzata Błońska. Usłyszymy także co nieco o tamtejszej medycynie i herbacie.

Polecamy też Plenerowy radio-trening z Katarzyną Jędrzejewską. W co drugą sobotę prezentujemy filmy przygotowane przez naszą specjalistkę, które pomogą nam zachować formę.

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »