Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 29 stycznia 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
"Early post-war Polish folk music recordings" - pomimo słabej niejednokrotnie jakości technicznej, omawiane nagrania stanowią bezcenny dokument i źródło wiedzy o autentycznej kulturze muzycznej wsi sprzed okresu stylizacji, przemian a nawet zaniku tradycji. Repertuar utrwalony w nagraniach przekazali wykonawcy, spośród których większość urodziła się w drugiej połowie XIX w. Na płycie CD prezentujemy wybór nagrań z lat 1945-1950 zrealizowanych na Wielkopolsce, w Opoczyńskiem, w Rzeszowskiem i w Lubelskiem.

W audycji dziś także najlepsze produkcje artystyczne ze Szwecji "Sweden & Womex".


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
Trochę publicystyki, trochę edukacji i rozrywki – z dużą dawką pobudzającej i poprawiającej nastrój muzyki, by weekend był jak najbardziej udany.

W sobotniej audycji także:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 Poranna rozmowa Radia Opole – Jan Poniatyszyn
  • Utrzymanie szpitali oraz inwestycje drogowe to m.in. problemy, z którymi borykają się powiaty. W przeszłości Regionalna Izba Obrachunkowa wydając opinię w sprawie realizacji budżetu powiatu nyskiego zwracała uwagę, że długi szpitala w Głuchołazach mogą stać się zadłużeniem powiatu. Czy ten zobowiązania finansowe narastają? Decyzją radnych powiatu nyskiego Zarząd Dróg Powiatowych został zlikwidowany, a jego kompetencje przejął Wydział Drogownictwa starostwa oraz Zakład Utrzymania Dróg. Czy ta reorganizacja sprawdza się w praktyce? Zapytamy o to Andrzeja Kruczkiewicza, starostę nyskiego. Będzie on gościem „Porannej rozmowy Radia Opole” w sobotę.
08:40 Pole minowe – Piotr Cywiński/Michał Rachoń
09:40 Eko wyścig – Justyna Marcińska
  • Zimowe Igrzyska Olimpijskie już za tydzień, a w Pekinie alarm smogowy. Poziom zanieczyszczeń wielokrotnie przekracza normy. Powiem też o ekomuralach w sześciu miastach, które mają poprawić jakość powietrza w zachodniopomorskim.
10:40 Czwarta władza – Ireneusz Prochera

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Jakub Biel. Z autorem można kontaktować się mailowo:
jakub.biel@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Jakub Biel
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »