Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 22 stycznia 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Stanisław Fijałkowski – polski śpiewak ludowy z Chrzanowa z regionu Roztocza Lubelskiego. Śpiewak dysponujący głosem o ciepłej, unikatowej barwie posiadający bardzo obszerny repertuar pieśni kawalerskich, sierocych, przyśpiewek weselnych, kolęd życzących a także przedstawień kolędniczych Herody i Krakowskie wesele.

Zespół Attonare z Komprachcic z płyty "W noc zmrożoną".

Conexion Latina – zespół założony w Niemczech pod koniec lat 80. przez puzonistę Rudiego Fuesersa. W grupie występują muzycy z Niemiec, Portoryko, Wenezueli, Danii i Stanów Zjednoczonych. Grają afro-kubański jazz, jak i salsę.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
Weekend to czas odpoczynku, a weekendowy wieczór to najlepszy moment, aby rozsiąść się wygodnie przed telewizorem i włączyć jakiś dobry film. W programie "Mamy weekend" postaramy się wspólnie ze słuchaczami wybrać najlepsze filmy na sobotni wieczór. Komedia czy dramat? Sensacja, a może romans? Czekam na Wasze ulubione filmy godne polecenia, które jesteście w stanie oglądać wielokrotnie i nigdy Wam się nie nudzą.

Na tytuły wraz z uzasadnieniem Jakub Biel czeka pod adresem mailowym: jakub.biel@radio.opole.pl lub pod numerem telefonu: 800 30 50 50.

W audycji także:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 Poranna rozmowa Radia Opole – Jan Poniatyszyn
  • Paczków jest jednym z ostatnich samorządów lokalnych na Opolszczyźnie, który uchwalił tegoroczny budżet gminy. Przegłosowano go w styczniu. Prawo dopuszcza taką możliwość w szczególnych przypadkach. Tamtejsi radni zdecydowali też, że gmina z dochodów własnych będzie pokrywać część kosztów odbioru śmieci. Dlaczego się na to zdecydowano? Zapytamy o to Artura Rolkę, burmistrza Paczkowa, który będzie gościem „Porannej rozmowy Radia Opole”. Nawiążemy też do problemów związanych z zabytkowym charakterem tego miasta. Dzięki murom obronnym Paczków znany jest jako "Polskie Carcassonne". Jest tam też wiele innych wiekowych budowli. Dowiemy się, jak gmina radzi sobie z ich utrzymaniem i remontami.
08:40 Pole minowe – Piotr Cywiński/Michał Rachoń
09:40 Eko wyścig – Justyna Marcińska
  • O zaletach babć i dziadków, czasem też o ich wadach, opowiedzą przedszkolaki z Opola, ale najpierw usłyszymy jak Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest w innych krajach. A na koniec niezwykła podróż dziewczynki, która chodziła we śnie.
10:40 Czwarta władza – Ireneusz Prochera

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Jakub Biel. Z autorem można kontaktować się mailowo:jakub.biel@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Jakub Biel
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »