Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 stycznia 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Od 13 stycznia, czyli od rocznicy premiery opery La Finta Giardiniera KV 196 Wolfganga Amdeusa Mozarta, trwa na antenie Radia Opole trzyodcinkowy maraton operowy z tym właśnie dziełem, napisanym przez 18-letniego wówczas kompozytora. Wielki finał, czyli wspólne słuchanie całego trzeciego aktu, poprzedzi krótkie nakreślenie historii, jakie zadziały się pomiędzy bohaterami opery i sytuacji, w jakiej ich pozostawiliśmy przed tygodniem.

Spotkamy się ponadto z Piotrem Sałajczykiem, znakomitym polskim pianistą, kameralistą i pedagogiem, który nagrał 3 sonaty fortepianowe Mieczysława Wajnebrga (Weinberga). Porozmawiamy z artystą o utworach zawartych na płycie, która swoją oficjalną premierę miała całkiem niedawno, bo 21 stycznia. Posłuchamy także wybranych kompozycji z tego albumu, będącego polską premierą fonograficzną.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Niedawno opolska młodzież wróciła do szkół, a już ponownie będzie musiała przestawić się na zdalne nauczanie - na razie na 2 dni, które pozostały do ferii. Czy taka forma nauki lub pracy może być efektywniejsza od tradycyjnej? O tym porozmawiamy w czwartkowy poranek.

A dla tych, którzy nie mają jeszcze pomysłów na zimowy wypoczynek, będziemy mieli kolejne karnety na stoki w Zieleńcu.


W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Hiszpański europoseł, z EPL Esteban González Pons, który pokieruje misją PE ds. Pegasusa powiedział: ''Spróbujemy pomóc polskiemu społeczeństwu zmienić władze, które wydają się nie być dobre dla Polski''. Między innymi o tym porozmawiamy z eurodeputowaną Beatą Kempą, która będzie gościem Radia Opole. W Porannej Rozmowie poruszymy także temat wyboru nowego prezydium Parlamentu Europejskiego i nowego stanowiska dla Roberta Biedronia, który został wybrany na przewodniczącego komisji ds. praw kobiet i równouprawnienia.

Do słuchania od 6:05 do 9:00 zapraszają Iwona Tokarska i Daniel Klimczak. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
iwona.tokarska@radio.opole.pl
daniel.klimczak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »