Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 stycznia 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Wojciech Ciuraj - Tryptyk Śląski cz. 1 i cz. 2
  • Od dłuższego czasu wyczekiwana przez fanów czarnej płyty edycja winylowa tryptyku o Powstaniach Śląskich Wojciecha Ciuraja, który osobiście opowie, jako gość audycji, o historii, inspiracjach, zaproszonych gościach i oprawie tej limitowanej edycji.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Kiedyś znaki towarowe - dziś, w wielu przypadkach, niemal dobra narodowe. A jednak Naomi Klein przekonuje w "No Logo", że wielkie marki czynią we współczesnym świecie więcej złego niż dobrego. Jak to się stało, że daliśmy się owładnąć miłością do marek? Porozmawiamy o tym z dr Danutą Studencką-Derkacz z Wyższej Szkoły Bankowej.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • A ponoć to jest tak, że sukcesy najlepszych par wcale nie rodzą się dzięki nadzwyczajnej pracy nóg, ale dzięki temu, co się dzieje w głowach tancerzy. Kazimierz Michlik, bohater reportażu Barbary Tyslik,"Taniec w głowie" (premiera w roku 2014) był legendą parkietów krajowych i zagranicznych. Gdy reportaż powstawał, uczył tanecznych kroków seniorów w opolskim Domu Dziennego Pobytu Magda - Maria. Ten reporterski zapis z niezwykłej lekcji, to także opowieść o dosłownie pięknym, rytmicznym życiu i o radości, którą na parkiecie można każdego obdarować.
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zapraszają Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Z autorami można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »