Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 stycznia 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Wojciech Ciuraj - Tryptyk Śląski cz. 1 i cz. 2
  • Od dłuższego czasu wyczekiwana przez fanów czarnej płyty edycja winylowa tryptyku o Powstaniach Śląskich Wojciecha Ciuraja, który osobiście opowie, jako gość audycji, o historii, inspiracjach, zaproszonych gościach i oprawie tej limitowanej edycji.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Dziś padł nowy rekord pandemii w Polsce. Stwierdzono 53 420 nowych przypadków zakażenia - przekazało Ministerstwo Zdrowia. Na Opolszczyźnie ostatniej doby przybyło 1219 osób z koronawirusem. W związku z COVID-19 zmarło 276 pacjentów, w tym 11 w naszym województwie. - Musimy być przygotowani na te wzrosty w najbliższych dniach - mówi rzecznik resortu zdrowia. I o tym w programie.

Jedną z zasad obowiązujących w czasie pandemii jest noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych. W miejskich autobusach w Opolu, jak się okazuje, jest z tym pewien problem. Są pasażerowie, którzy wręcz ostentacyjnie demonstrują, że maseczki nie mają i nie zamierzają zakładać. Dlatego dziś policja przeprowadziła akcję kontroli. Z jakim skutkiem? Relacja z RTT.

Środa (26.01) to Ogólnopolski Dzień Transplantacji. Tego rodzaju operacje są jedyną formą ratowania życia osób ze skrajną niewydolnością narządów. Obecnie na transplantacje narządów czeka około 1 800 osób. A czy w pandemii spadła liczba wykonywanych zabiegów? Sprawdzimy.

Sprawdzimy też, jak się czują zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle? Planowany na dziś mecz 4. kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle a Lokomotiwem Nowosibirsk został odwołany z powodu licznych zakażenia koronawirusem w zespole wicemistrza Polski. I ten temat też m.in. w magazynie.

Będziemy też na sali rozpraw w opolskim sądzie. Opowiemy też o robocie rodem z fabryk montujących samochody, który pojawi się w jednej z pracowni Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich.


Piszcie do nas – info@radio.opole.pl
Dzwońcie 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.smierciak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »