Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 stycznia 2022 roku

23:00 JAZZOFONIA
Jazz w rapie – Mata – polski raper, piosenkarz oraz twórca tekstów.

Ambrose Akinmusire – każdą swoją płytą chce przekazać pewne przesłanie polityczne, społeczne lub chociaż podzielić się tym, co go porusza – jako Afroamerykanina. Napisane przez Kool A.D. teksty dotyczą polityczno-społecznych aspektów życia w USA, co z pewnością ma większą siłę oddziaływania na słuchacza. Zaproponowana polifoniczna materia muzyczna jest w zasadzie we wszystkich utworach gęsta i pełna kontrastów. Deklamacyjne rapowanie zderza się z niepokojącymi frazami smyczków, a sam lider na trąbce bywa raz całkiem oszczędny.

Threadbare Trio – klarnet basowy-gitara-perkusja. Na płycie "Silver Dollar" można znaleźć rytmy, z dużą ilością metalowych, a nawet punk rockowych pomysłów z ciężkim klimatem, który jest miłą odmianą współczesnego jazzu.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Niektórzy nazywają go podatkiem od marzeń, a niektórzy nie wyobrażają sobie tygodnia bez skreślenia liczb na kuponie "totolotka", który ma okazać się tym szczęśliwym. Choć prawdopodobieństwo trafienia "szóstki" wynosi jeden do prawie 14 milionów, co kilka dni ktoś staje się w ten sposób milionerem. We wtorkowy poranek zastanowimy się nad tym, czy można w jakiś sposób zwiększyć swoje szanse na zdobycie głównej nagrody. Sprawdzimy także, jak często udaje się to w naszym regionie. A ci, którzy do szczęścia nie potrzebują milionów, będą mogli zdobyć rodzinny karnet do Zieleńca.

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Joanna Matlak
  • Gościem porannej rozmowy będzie Barbara Socha, wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, która dziś odwiedza Nysę. W planie wizyty jest m.in. otwarcie żłobka a my zapytamy o dalsze działania w ramach polityki demograficznej.

Do słuchania od 6:05 do 9:00 zapraszają Iwona Tokarska i Daniel Klimczak. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
iwona.tokarska@radio.opole.pl
daniel.klimczak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »