Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 stycznia 2022 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Zagraniczne piosenki bożonarodzeniowe królują w sezonie świątecznym zwłaszcza w sklepach czy centrach handlowych. Popkultura zachodnia, a zwłaszcza amerykańska ma w tej dziedzinie o wiele więcej do powiedzenia. Zagraniczna muzyka świąteczna to nie tylko nowoczesne hity pop, ale także evergreeny w wykonaniu Barbry Streisand, Binga Crosby'ego i The Andrews Sisters.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
300 osób, w tym 50 dzieci zaszczepiło się przeciw COVID-19 w trzech centrach handlowych w Opolu. Za nami weekendowa akcja "Podejmij mistrzowską decyzję. Na chętnych, którzy odwiedzili dziś (22.01) trzy punkty szczepień w galeriach handlowych czekały klubowe gadżety podarowane przez Grupę Azoty i ZAKSĘ. Podsumowanie w magazynie Reporterskie Tu i Teraz.

Skrócenie kwarantanny do tygodnia, dostępność lekarzy w ciągu 48 godzin dla pacjentów 60 plus oraz możliwość wykonywania testów w aptekach. To nowe wytyczne resortu zdrowia w walce z COVID-19. Wejść w życie mają w większości w tym tygodniu. Szczegóły także w programie. Dodajmy, że dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 29 100 nowych przypadkach koronawirusa.

Będziemy też w opolskim sądzie. Dziś mają tam miejsce dwie rozprawy w dwóch głośnych sprawach. Jedna dotyczy zabójstwa w mieszkaniu przy ul. 1 Maja w Opolu, druga - śmiertelnego pobicia młodego chłopaka w Nysie.

Wspólne dyżury organizują w tym tygodniu ZUS i Krajowa Administracja Skrabowa. Tematem jest Polski Ład. Konsultanci będą wyjaśniać nowe przepisy dotyczące podatków i składek. Nasz reporter odwiedził jeden z takich punktów doradczych w opolskim ZUS.

Zajrzymy też do opolskich szkół, gdzie pandemia daje się mocno we znaki. Do ferii pozostał tydzień. Jak zimowe wakacje będą mogły spędzić dzieci w Opolu?

Udowodnimy też, że zimą można nie tylko jeździć na rowerze, ale nawet ścigać się.

Piszcie do nas – info@radio.opole.pl
Dzwońcie 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »